Veselības ministrijai ir jāskaidro situācija pretgripas vakcīnu trūkuma jautājumā

Saeimas «Saskaņas» deputāti vērsušies pie veselības ministres Ilzes Viņķeles ar jautājumu, kā tiek plānots risināt pretgripas vakcīnu trūkuma problēmu.

Esam saņēmuši neskaitāmas sūdzības no iedzīvotājiem, tajā skaitā no riska grupā iekļautajiem iedzīvotājiem, par to, ka pretgripas vakcīna nav pieejama un atsevišķas slimnīcas atsakās veikt operāciju, ja persona nav vakcinējusies pret gripu.

No publiskajā telpā pieejamās informācijas izriet, ka ar izmaiņām vakcinācijas kalendārā tiek paplašinātas iedzīvotāju grupas, kurām šoruden valsts pilnā apmērā apmaksās vakcīnu pret sezonālo gripu, tajās iekļaujot arī seniorus virs 65 gadu vecuma, personas, kuras sirgst ar hroniskām slimībām, ilgstošas sociālās aprūpes centru iemītniekus un darbiniekus, kā arī medicīnas darbiniekus (ārstniecības personas un atbalsta personālu).

Veselības ministrija nevar atsaukties tikai uz komersantu savstarpējās sadarbības jautājumu, komentējot situāciju ar vakcīnu trūkumu iestādēs, kurās tās ir maksas pakalpojums. Ja valdība ir apņēmusies kompensēt šim grupām 100% apmērā pretgripas vakcīnas apmaksu līdz 2021. gada 1. maijam, tad mēs vēlētos saprast, vai šīs vakcīnas vispār ir pieejamas, kādā apmērā, kāds skaits saskaņā ar Veselības ministrijas pieprasījumu tika iepirkts 2020. gadā par valsts budžeta līdzekļiem, un vai Veselības ministrija ir grozījusi pretgripas vakcīnu iepirkuma par valsts budžeta līdzekļiem plānu, sākoties Covid-19 pandēmijai.

Viedokļi

Pasaulē šogad divdesmit sesto reizi 21. februāri piemin kā Starptautisko dzimtās valodas dienu. UNESCO to veidoja 1999. gadā, bet ANO atzina 2002. gada 15. februārī ar rezolūciju Nr. 56/262 ar oficiālo nosaukumu franciski multilingvisms[1], kā 12. un 13. punktu galvenā tēze ir glābt valodas, kas apdraudētas vai uz izmiršanas sliekšņa. Vēsturiski datumu gan saista ar Austrumpakistānas ļaužu 75 gadus senu cīņu par bengāļu valodu, ko prot ap 280 miljonu un kam gals nedraud.

Svarīgākais