Komentāri / Kam ir izdevīga Rīgas brīvostas diskreditēšana?
 

18 komentāri

JJānis
Kam ir izdevīga Rīgas brīvosta? Ja Rīgas brīvosta aizsaltu vai sadegtu zilās elles liesmās? Kāds ļaunums no tā celtos Latvijas valstij? Es neprasu, kāds ļaunums celtos tur strādājošajiem privātajiem ierēdņiem?! Es prasu: "Kāds ļaunums celtos man, Jānim, Pēterim, Annai, Martai, jo mēs taču esam valsts?" Nu vismaz vienreiz četros gados.Mums taču nekāds ļaunums! Jo brīvosta taču neko valstij nemaksā. Nodokļus nemaksā. Tāpēc jau likumdevēji jau likumos iestrādāja kā BRĪVOSTU, to padarīja par BRĪVOSTU!!! Es neprasu kāds ļaunums celtos Loginovam, Amerikam, Ušakovam un izbijušajam alus puisim un tautas kalpam, bet tagad izmisīgi sagrābušajam brīvostas grožus - Kārļa Leiškalna kungam BRĪVOSTAS padomes kungiem. Šiem kungiem ļaunums būtu neaprakstāms. Jo par privāto naudas avotu kļuvušais valsts uzņēmums, tad vairs nenestu personīgos ienākumus. Tauta var aizbraukt. Latvija var iebraukt 19. gs. un cilvēku skaits ceturdaļgadsimtā var samazināties par 700 000. Trakāk nekā pēc abiem kariem. Bet šos tranus, lai nedomā aizskart neviens. Lai neviens neiedomājas apturēt valsts naudas straumi, kas plūst uz šo privāto ierēdņu kabatām un kontiem. Tas būtu gadsimta noziegums pret privāto ierēdniecību.
25.jūlijs 2014, 4:28 Atbildēt
bbnf
nozombets! izlasi rakstu - nodoklos nomaksats ap 40 milj eiro! bet tu saki neko nemaksa! tu laikam loginova vietnieks, ka visu zini!
tavuprat brivostas vieta vajag pludmali, bet kravas lai iet uz tallinu un klaipedu JO TEV TAK NEKADS LAUNUMS NO TA NEBUS !
25.jūlijs 2014, 8:41 Atbildēt
EESMAIJA
Kaut kāds idiots, vai? Pat rakstu neesi spējīgs izlasīt?
25.jūlijs 2014, 8:57 Atbildēt
TTu maija arī?
Runa ir par rakstu vai par BRĪVOSTU? Tur gan nav idioti salīduši, bet ļoti veikli shēmotāji un likumīgie valsts izzadzēji.
25.jūlijs 2014, 11:34 Atbildēt
LLetiņš
Tipisks padomju garā sacerēts propagandas raksts. Bez salīdzinošiem skaitļiem ar Rīgas ostas lielākiem konkurentiem Ventspili un Tallinu visi skaitļi ir pilnīgi pupu mizas. Rīgai līdzīgā Tallinas osta jau pirms 3 gadiem Igaunijas valsts budžetā no dividendēm vien iemaksājusi 60 miljonus eiro, tātad nesalīdzināmi vairāk nekā Rīga. Kam ir izdevīga Saskaņas Centra politiķa meli un puspatiesības?
25.jūlijs 2014, 20:15 Atbildēt
ZZebo
22. augusts 2013 00:01
Vakar notikušajā Ostu padomes sēdē Latvijas lielo ostu pārstāvji – vidējā alga 1500 - 2000 latu mēnesī – ar putām uz lūpām kliedza par to, ka nekādā gadījumā ostām nedrīkst piespiest dalīties savā peļņā. Ostu peļņu nekādā gadījumā nevarot virzīt nedz ceļu remontiem, nedz pedagogu vai mediķu algām, nedz glābēju atvaļinājumu pabalstiem. To nedrīkst darīt nekad un ne par ko. Jo tā redz esot pilnīgi absurda un pretvalstiska ideja, bet tie kas to piedāvā ir valsts ienaidnieki.
26.jūlijs 2014, 4:47 Atbildēt
zzebo_2
Ostas – Loginova, Leiškalna un Amerika, vai tomēr Latvijas bagātība?
Bieži valsts svētkos vai karstās diskusijās par Latvijas valsts "zelta" resursu dzirdu piesaucam Latvijas dabas bagātības – mežus, ūdeņus, auglīgo zemi, arī Latvijas ģeogrāfisko izvietojumu, nodrošinot "tiltu" starp Rietumiem un Austrumiem. Bet vērojot ostās notiekošo, manuprāt nu jau katram rodas jautājums - vai šī Latvijas bagātība – Latvijas lielajās ostās – tiešām ir Latvijas nevis Loginova, Leiškalns un Amerika bagātība? Vai ostas tiek apsaimniekotas taisnīgi, gudri un visas sabiedrības interesēs?
26.jūlijs 2014, 4:49 Atbildēt
zzebo_3
ebo_3Ostas – Loginova, Leiškalna un Amerika, vai tomēr Latvijas bagātība?
Bieži valsts svētkos vai karstās diskusijās par Latvijas valsts "zelta" resursu dzirdu piesaucam Latvijas dabas bagātības – mežus, ūdeņus, auglīgo zemi, arī Latvijas ģeogrāfisko izvietojumu, nodrošinot "tiltu" starp Rietumiem un Austrumiem. Bet vērojot ostās notiekošo, manuprāt nu jau katram rodas jautājums - vai šī Latvijas bagātība – Latvijas lielajās ostās – tiešām ir Latvijas nevis Loginova, Leiškalns un Amerika bagātība? Vai ostas tiek apsaimniekotas taisnīgi, gudri un visas sabiedrības interesēs?
26.jūlijs 2014, 4:52 Atbildēt
zzebo_4
Saskaņā ar Valsts kontrole atzinumu, tikai periodā no 2009. līdz 2011. gadam Rīgas brīvosta ir nepamatoti rīkojusies un izšķērdējusi 41 miljonu latu.
Tie ir vairāk nekā desmit miljoni latu gadā. Par šo naudu varētu, piemēram, paaugstināt algas visiem skolotājiem par 10-20%, vai celtu algas mediķiem – tam gadā vajadzīgi 14 miljoni latu.
Peldbaseina celiņu un "Arēna Rīga" privātā loža, luksusa klases automašīnas sabiedrisko attiecību speciālistiem un citiem pārvaldes vadības radiniekiem – darbiniekiem - visas šīs lietas, protams, padara daudz krāsaināku dzīvi dažiem desmitiem lielo ostu darbiniekiem. Un protams viņi uzskatīs, ka dalīties ar šajā visā, vai pat zaudēt "ekstras", nav tā labākā doma. Kaut arī palīdzēs padarīt kaut nedaudz labāku dzīvi vairākiem simtiem tūkstošu šīs valsts iedzīvotāju. Savs krekls vienmēr būs tuvāks.
26.jūlijs 2014, 4:54 Atbildēt
aanija
Beidz zelēt vecus notikumus, kas jau sen ir izskatīti un atzīts, ka faktiski Osta ir rīkojusies likumīgi
28.jūlijs 2014, 10:08 Atbildēt
ZZebo_5
Kamēr mūsu lielo ostu darboņi un lobiji plēš matus un šausminās par tik "stulbu" ideju – novirzīt daļu no ostu ienākumiem valsts budžetā, mūsu kaimiņi – Tallinas osta – veic tādus atskaitījumus jau daudzus gadus.
Kā vienmēr, Igaunija ir paspējusi sakārtot arī šo jomu atbilstošu veselam saprātam un valsts interesēm. Tallinas osta maksā valsts kopējā makā gan dividendes, gan nodokļus. Šādā veidā valsts iegūst ienākumus no tai piederošā uzņēmuma, kurš turklāt izmanto valstij piederošu infrastruktūru. Bez tam, tas ir arī lielisks veids kā pierādīt, ka ostas vadība ir profesionāla un uz rezultātu vērsta, ka osta attīstās un tiešām ir viens no valsts ekonomikas stūrakmeņiem.
Diemžēl, mūsu ostu pārstāvji, acīmredzot, ne vien nevēlas zaudēt savus ienākumus, bet arī nav pārliecināti par to, ka spēs uzrādīt cienīgus attīstības rādītājus, no kuriem nebūs kauns sabiedrības un kaimiņu priekšā.
26.jūlijs 2014, 4:57 Atbildēt
ssenta
nu par tiem kaimiņiem labāk nerunā - tā ir pilnīgi cita fiansne'juma sistēma - tallinas osta iemaksā valsts kasē un saņēma atpakaļ vairāk kā samaksāja nodokļos. nedz Rīga, nedz ventspils no valsts ostas infrastruktūras attīstībai nav saņēmusi ne kapeikas. tas tā - pirmkārt! otrkārt - rīgas ostas infrastruktūrā ieguldītā nauda ir devusi fantastisku rezultātu - ir krietni apsteigta gan Tallina, gan Klaipēda - kam pērn un arī šogad ir kravu saamazinājums, Rīgā tiek pārkrauts vēsturiski lielākais apjoms
28.jūlijs 2014, 10:06 Atbildēt
JJānis
Ostas, tā ir Latvija valsts izlaupīšnas Shēma, kas darbojā visilgāk. Latvija Brīvota shēma pārsit Godmaņa prihvatizācijas, Pareksa un citas banku afēras, Šķēles valsts nozagšanas politiku. Latvijas visienesīgākais rūpals patiesībā tika nodots nelielas saujiņai - Likumīgo zagļu privātai lietošanai. Ostas speciāli tika pasludinātas par Brīvostām, lai tiktu atbrīvotas no nodokļu maksājumiem valstij. Praktiski kā privātuzņēmums kalpoja nelielai neliešu saujiņai savu bagātību vairošanai. Pēc ārzemju ziņām Latvijā (neko neražojošajā valstī) ir Vairāki simti miljonāru un 65 multimiljonāri (un pierādiet, ka nav miljardieru). No kurienes viņi radās. Ne jau nu ar savu centīgu darbu, bet gan tur, ka izmantodami valsts resursus, ienākumus grāba tika sev, ar valsti absolūti nedaloties. Un pirmās šai ziņā ir Ostas, Otrās - banku sistēma, Tršās nekustāmā īpašuma spekulācijas utt....
Vai kāds zina, kāds ļaunums celtos, ja Aizsaltu Latvijas ostas ar Elles aukstumu un nekad vairāk neatkustu? Kāds ļaunums celtos, nevis saujiņai ostu šeptmaņu, bet gan Latvijas valtij un tās reņģēdājiem.? Taču nekāda ļaunuma nebūtu. Ļaunums ir tagad, kad ostas darbojas un nežēlīgi Latvijas valsts resursi tiek ekspluatēti ierēdnieciskās zagļu elites personīgo interešu labā.
Patiesībā vajadzētu nomainīt visu pašreizējo ostu pārvaldītāju, shēmotāju un ierēdņu sastāvu sākot ar Loginovu, Ameriku un bijušo saeimas deputātu un tautas kalpu Kārli Leiškalnu, kurš Ostās iesēdies ar visu ģimeni, pret pilnīgi jaunu. (Amizanti bija klausīties kā saeimas demagogs, tautas kalps un nu valsts izzadzējs Kārlis Leiškalns histēriski klaigāja: Rokas nost no Latvijas brīvostām, jūs reņģēdāji!) Izmainīt ostu ekspluatācijas noteikumus un Likt ostām maksāt tādus pašus nodokļus kādus maksā, piemēram, skolotājs, policists, pensionārs....Un vēl viens svarīgs punkts. Ir jālikvidē tās simtiem parazitējošo pakalpojumu firmiņu, kuras saslēgušās ķēdē, viena aiz otras, noslauc Valsts naudu.
PS Tikai baidos, ka šai valstī, kur Valsts nozagšana Likumīgajiem zagļiem jau izveidojusies par goda lietu, Ostu aplikšana ar nodokli būs pirmsvēlēšanu blīkšķis, bet shēmotāji noturēsies krēslos un viss paliks pa vecam. Latvijas prakse.
26.jūlijs 2014, 4:59 Atbildēt
jjā!
Zelta vārdi, Jāni!
26.jūlijs 2014, 11:58 Atbildēt
JJānis
Jā, vārdi jau ir zelta, tikai tie darbi tādi sūdaini. Bet tā jau Latvijas prakse.
26.jūlijs 2014, 20:47 Atbildēt
nnuu
kameņecka ienākumu deklarācija liecina par milzīgiem ienākumiem. MILZĪGIEM. Daudzu gasu garumā. No darbības RD.
27.jūlijs 2014, 18:00 Atbildēt
llaucinieks
Cienījamais ostu speciālist!Vai šie 13.78euro tiek ieskaitīti.valsts budžetā,vai tie nodrošina.jīsu kabatas?Neskaitot darbaspēka nodokļus ,cik tad jūs dodat ieguldījumu budžetā.Ceļus gan.jūsu kravas posta vairāk par citiem,kam.viņi jātjauno(par kādu naudu),jo jūs jau esat brīvosta.
5.augusts 2014, 10:58 Atbildēt
ppaši pūta, paši dega
Rekā čoms no SC brīvostas valdes loceklis Jakovels piedāvā Skandināvijas progresīvā nodokļa ieviešanu Latvijā tostarp brīvostā, tā kā vecīt būs jāmaksā nodoklis no lielās peļņas un darba algas.
6.augusts 2014, 0:09 Atbildēt