Andele Mandele rīkotāja: Ir jāmācās visiem, arī ierēdņiem

Ieraugot medijos virsrakstu par J. Rubeņa lekciju valsts ierēdņiem- neko vairāk kā negācijas par šo negaidīju. Nedomāju, ka Delfi raksts bija melnais pr, drīzāk gan žurnālista, gan komentētāju  neizpratne, ka izglītošanās neaprobežojas  tikai ar grāmatvedības vai angļu valodas kursu apmeklējumu.

Pati esmu apmeklējusi vairākus I3 kursus gan J. Rubeņa, gan Pīlēna kunga vadībā un pārliecinājos, ka šim institūtam ir pasaulīgs skatījums uz lietām, procesiem, kā tie turpmāk virzīs Pasauli un tā ir mūsu izvēle- būt progresīviem un domāt līdzi, vai arī stagnēt un veidot savu nākotni balstoties tikai uz pagātnes zināšanām un uztveres veidu.

Es neesmu reliģiozs cilvēks, tādēļ man ir svarīgi, ka ar mani runā saprotamā cilvēku valodā, tādēļ šos kursus nudien nesaistītu ar ezotēriku vai ko netveramu. Juri Rubeni uztveru kā iedvesmojošu lektoru, un semināram nav nekāda saistība ar teoloģiju. I3 apmeklējums man iemācīja domāt, klausīties, uzticēties sev un iedotajā sadzīves rāmī domāt, rīkoties ārpus rāmja. Pieņemt lēmumus nevis projecējot uz vakardienas zināšanām un pieredzi, bet sataustot nākotnes "drēbi". Spēt "izkāpt" no standarta ikdienas, lai varētu apstāties un rīkoties progresīvi. Un pats galvenais- iemācīties ieklausīties otrā cilvēkā.

Kad klausījos semināru neviļus nodomāju, ka katram mūsu valsts ministram, deputātam vajadzētu tos apmeklēt, tad arī es dažubrīd nekaunētos par to, kas notiek mūsu valsts augstākajā "līgā". Es vēlos, lai reiz valsts vadītāji mani iedvesmotu, jo tikai tā visa tauta var "augt uz augšu". Bet, iedvesmojošam vadītājam jābūt iekšējai pašiedvesmai. Ir sevi jāattīsta un jāpilnveido ne tikai ar jaunu ekonomikas formulu apgūšanu.

Esmu ieinteresēta, lai mūsu valsts ierēdņi būtu ar mūsdienīgu skatījumu, tādēl patiesi nopriecājos ,ka šāda iespēja ir dota ne tikai privātajam sektoram, uzņēmējiem, bet arī mūsu valsts "zobratiem". Labāk lai manis kā nodokļu maksātāja nauda aiziet šādai cilvēku izglītošanai, nevis kādai atkārtotai bedres lāpīšanai Barona ielā. Ļoti ceru, ka aizvien vairāk cilvēkiem no valsts "aparāta" tiks dota iespēja apmeklēt kādu no I3 semināriem.

Ceru, ka pēc visas šīs ažiotāžas tie "zaļie asniņi" mūsdienīgā domāšanā netiks nomīdīti. Dzīvojiet katrs savu dzīvi un ļaujiet augt tiem, kas to vēlas darīt.

Viedokļi

Infektoloģija man ir aizraušanās, nevis specialitāte. Šis raksts ir tapis nevis tādēļ, ka es kaut minimāli zināšanās par putnu gripu varu sacensties ar profesoriem Ludmilu Vīksnu, Ugu Dumpi, Indru Zeltiņu, Jeļenu Storoženko, Aigaru Reini vai Sniedzi Laivacumu, bet tādēļ, ka rakstu ātri un relatīvi vienkārši. Iepriekšminētos un arī citus infektologus es dievinu, apbrīnoju, ar patiesu interesi klausos viņu lekcijas un lasu viņu rakstus, un katram, kam manu zināšanu nešķiet pietiekami, aicinu vērsties pie infektoloģijas guru. Šī rakstiņa pamatā ir informācija, kas nāk no ASV slimību kontroles un prevencijas centra portāla (cdc.gov) un Amerikas Ārstu savienības žurnāla JAMA. Kāpēc Amerikas materiāls? Vienkārši – 6. janvārī izplatījās pamatota informācija, ka ASV miris pacients ar putnu gripu, bet Latvijas portālos un sociālajos tīklos izplatās baiļu raisoši stāstiņi. Žurnāls JAMA vienkāršu skaidrojumu ārstiem un pacientiem publicēja jau dažas dienas pēc notikuma, un es sekoju JAMAs piemēram.

Svarīgākais