Komentāri / Ķīna – pasaules trešā lielākā militārā lielvara
 

21 komentāri

ccik var
hi hi hi maliena un Ķīna................nu, maliena var nevest maisos un nepirkt Ķīnas preces, citam smadzeņu par maz.
7.oktobris 2019, 10:01 Atbildēt
RReplika
Viņiem nav pilnīgi nekāda vajadziba izmantot militāru spēku. Pilnīgi pietiek ar milzīgi lielo iedzīvotāju skaitu un dzelžainu apņemšanos atgūt viņiem kādreiz atņemtās teritorijas. Sibīriju viņi paņēma bez neviena šāviena. Vienkarši iepludināja tur desmitiem miljonu savus iedzīvotājus, kuri tur paliks uz mūžīgu dzīvošanu
7.oktobris 2019, 10:25 Atbildēt
fforcemajeure
Ķīna ceļ komunismu. vai sociālismu attīsta - kas ir viens un tas pats. Komunistiskās partijas diktāts, novērošanas kameras uz katra stūra un pat kokiem, Orvels būtu sajūsmā. citādi domājošo vajāšana, ar plastmasu piekakāts okeāns, pasaule piekakāta ar lētiem plastmasas štruntiem. raksts izskatās pēc nodevas par apmaksāto braucienu Ķīnas vēstniecībai
7.oktobris 2019, 11:42 Atbildēt
HHāāaaaa
Ķīna kopā ar Krieviju varens spēks! Viņi kopā vienmēr rīko militārās mācības...
7.oktobris 2019, 12:12 Atbildēt
ttā jau
hi hi hi, putins klanās Ķīnai ne kopā karo, bet tā krieviņu problēma
7.oktobris 2019, 20:58 Atbildēt
MMetāns
Tukša bezdēšana
7.oktobris 2019, 12:29 Atbildēt
nnu nu
Īpatni komentāri. Nesaprotu ko vēlas man pateikt šie "bezdētāji " ! Vienīgais kas izgaismojas , tumsonības mākonis virs Latvijas cilvēkiem kuri kaut nedaudz lasa un uztver.
7.oktobris 2019, 13:37 Atbildēt
AAtis
Satelītā parādi skatījos ,jo derīgi ir zināt kā sevi demonstrē šis pasaules jaunais milzis. Zinot ,ka labklājības izaugsmes cerētāji mīl lietot apzīmējumu " ķerošā ekonomika" ,Ķīna ir vienīgais piemērs tam ,ka ir iespējams "izlekt" no totālas atpalicības ,ja lielu valsti konkrēti vada. Neilgi pirms svinībām , iespaidīgu runu tur teicis Ķīnas tautas bankas vadītājs I. Gans. Ķīnas finanšu aktīvu kopsumma esot sasniegusi 42,5 triljonus dolāru ! Tā esot lielākā summa kas funkcionējot jebkur pasaulē .
7.oktobris 2019, 13:46 Atbildēt
FFēlis
Alkatīgie globālisti vainīgi. Meklēdami lētu darbaspēku izveidoja lēlumu ražotņu, ķīnieši tika pie tehnoloģijām un ražošanas jaudām un lavīna sākās. Tagad rietumi nezina ko ar to iesākt, bet pie vainas alkatīgie maitas.
8.oktobris 2019, 9:52 Atbildēt
MManuprāt
Ķīna šobrīd ir pasaules otra lielākā militārā lielvara!
7.oktobris 2019, 17:27 Atbildēt
KKomentārs
Kinas Tautas Republika attiistaas,pastalija degradee.www.youtube.com/watch?v=Urbd20Kbdqw
7.oktobris 2019, 20:42 Atbildēt
EEgo
Otrā lielākā aiz Krievijas!
7.oktobris 2019, 21:03 Atbildēt
FFēlis
Da ko tu ar savu sūda krieviju bāzies!
8.oktobris 2019, 9:53 Atbildēt
rrekur
Lielāka teritorija vajadzīga, tikai, ļoti retām valstīm. Cilvēki šodien dzīvo mega-polēs, kuru teritorija ir pavisam neliela. Ķīnā ir gigantiskas neapdzīvotas teritorijas un lielāka valsts teritorija viņai nav vajadzīga. Pavisam cita lieta- izejvielas un resursi. Tos vajadzētu savākt no visas pasaules. Ķīnas izejvielu bāzi var paplašināt uz Āfrikas un D.Amerikas rēķina, kas arī tiek darīts. Miliārā ziņā Ķīnai vajag kontrolēt izejvielu piegādes ceļus.
7.oktobris 2019, 21:58 Atbildēt
mmeh
Tas ka Ķīnai nav vajadzīga lielāka teritorija kā tai patlaban ir, neatbilst Ķīnas teritoriālajām pretenzijām un neķīnisko teritoriju integrēšanai ar mega tempiem Ķīnas sabiedrībā.
Ķīnai ir pretenzijas pret Taivānu. Abām Ķīnām ir pretenzijas pret virkni ar valstīm - viskarstākais punkts patlaban ir salas Dienvidķīnas jūŗā kas pēc visiem starptautiskajiem likumiem var piederēt tikai šīm salām kaimiņos esošajām valstīm un Ķīna nav to skaitā.
Ķīnai ir pretenzijas pret Dienvidtibetu - tā ir teritorija, kura kādreiz bija Ķīnas sastāvā un tās dēļ var izcelties kaŗš starp Ķīnu un Indiju. Ķīnai ir arī pretenzijas pret Krievijas teritoriju - pat valsts ierēdņu izteikumu līmenī.
Ķīnu necieš neviens kaimiņš - Kirgīzijai nošņāpa veselu rajonu un Kazahijai arī vajadzēja atteikties no daļas teritorijas uz ko pretendēja Ķīna.
Pilnīgi neiespējami iedomāties, ka ar šādu pašu nemainīgu 1000+ gadus senu ekspancionistisku politiku un prasībām pret citām valstīm atļaut Ķīnas uzņēmumiem darboties tā, it kā tie atrastos Ķīnā - neiedomājami, ka Ķīna varētu būt nākotnes pasaules līderis par ko visi domā, ka tā būs. Tā pilnīgi noteikti būs nākamā pasaules kaŗa dalībnieks, bet ne uzvarētājs. Tas kas uzvarēs(vai drīzāk - izdzīvos...) WW3, tas arī noteiks nākamo pasaules kārtību. Ne Ķīna - un nav svarīgi vai tai tagad ir 3 vai 2 lielākais militārais spēks un to, ka latviešiem 21 gadsimtā vairs palikuši šādi garīguma nīkuļi, kas peld pa straumi.
8.oktobris 2019, 23:20 Atbildēt
NNu
kads tam viam sakars ar mazo 2 milj. Latviju? Komentars ta neko, bet beigas trolla pirdiens paspruka tomer.
9.oktobris 2019, 1:42 Atbildēt
SSidlu
Mao idejas dzīvo un uzvar - mums jāmācās no jebkā lai kas tas būtu. Toties Latvijā tā vietā lai izvēlētos savu vietu pasaulē tiek regulāri mainīti "skolotāji" un ideoloģija un rezultātā no viena grāvja otrā pie viena bazūnejot cik tie dziļi un plaši.
8.oktobris 2019, 9:00 Atbildēt
ccogito
uz šī komentāra fona dīvaini izskatās ārzemju ziņu sadaļā publicētās ziņas par protestiem honkongā. varbūt salieciet tā pavisam blakus, lai būtu izsmeļoša bilde
8.oktobris 2019, 14:25 Atbildēt
AAivars V
Ķīna vienkārši izspēlē Padomēs neizmēģināto Ļeņina-Trocka komunisma attīstības variantu.
8.oktobris 2019, 18:58 Atbildēt
rrekur
Man ļoti patika viena pazīstama starptautisko attiecību komentētāja doma. lai ASV varētu konkurēt ar Ķīnu amerikāņiem nāksies pie sevīm uzcelt sociālismu. Kā tikai ASV kļūs par sociālistisku valsti, viņa uzreiz kļūs konkurences spējīga ar Ķīnu.
8.oktobris 2019, 19:43 Atbildēt
SStulba doma
Un ko tā sociālistiskā ASV eksportēs? Darbarūķus no Alabamas?
8.oktobris 2019, 22:48 Atbildēt