Komentāri / Latvijas sabiedrība atbalsta hidro un vēja enerģētiku
 

21 komentāri

SSorosa izcilība
kurš bende to teica!? iedzīt to propelleru iekš dibuā
18.janvāris 2019, 10:02 Atbildēt
KKoments
Mums jau vienreiz sarīkoja aptauju un vai jūs gribiet dzīvot kā Eiropā.? Tagad arī dzīvojam, tikai liela daļa zem nabadzības līmeņa tusējās ar savām agrākām iegribām. Atkal nav labi, bet vai nevajadzēja palasīt arī zinātnieku prognozes.? Vieni sola karstumu un ka nebūs ūdeens, bet citi jaunu ledus laikmetu un varbūt pat abus kopā.? Varētu būvēt jaunu HES pie Daugavpils, bet ja Daugavā nebūs vairs ūdens.? Lielā Volga jau ir galigi sausa un ja krievam pietrūks dzerramā, tad būz kā teica Žirinovskis - Dņemru un Daugavi novadīsim uz otru pusi.. Jau tagad daudzās mūsu novadu akās, pat tagad ziemā, trūks ūdenes, kā rakastīja Delfi - Pērnā gada sausuma mantojums: šoziem Latvijā izžuvušas akas...

www.delfi.lv/tavamaj..tvija-izzuvusas-akas
Ka notiek klimata pārmaiņas, to taču visi zinām, bet dzīvojam kā leiputrijā un uz mums tas neattiecās.? Davosā sanāk pasaules ekonomiskais forums, kurš veltīts tieši šiem notikumiem un ko darīt tālāk. ASV un Anglija, pat nebrauks uz turieni, jo vispār netaisās ievērot nekādas regulas. Ukraiņi arī ir gatavi pašam sliktakam un ka virkne lielo pilsētu un apgabalu, paies vispār zem ūdes sakarā ar polāro ledu kušanu, bet mums jau tas do feņi..?
Одесса, Николаев, Мариуполь и Херсон уйдут под воду – экологи
vesti-ukr.com/strana..dut-pod-vodu-ekolohi


Un cil daudz no Latvijas zemēm paliks tādā gadījumā virs ūdens, jeb būs kā vienā tādā neatkarīgā pētījumā, ka jūras līča pludmale skalosies pie Daugavpils.. Tur gan nav sacīts, vai zem, vai virs tā jaunā Daugavpils HES.. Pēc dažām ziņam, ir gaidām lielais saules minimums.
Regional climate impacts of a possible future grand solar minimum
www.nature.com/articles/ncomms8535

Rising fears climate change efforts will FAIL says World Economic Forum before Davos

www.express.co.uk/ne..c-forum-davos-summit
Apspriest visu vajag un arī diskutēt nav slikti, tikai sākumā jāseko līdz citām ziņām un zemēm un tikai tad mums jātaisa kādus savus plānus.
18.janvāris 2019, 10:10 Atbildēt
EEidis
Vēl aizmirsa pajautāt cūkām. Būtu vēl dižāki rezultāti.
Atstājiet medicīnu mediķiem, enerģētiku enerģētiķiem utt. viņi nav tā sliktākā tautas daļa un piedevām daudz labāk šajās lietās sajēdz !!!
18.janvāris 2019, 10:38 Atbildēt
SSidlu
Visādi klimata nodokļi pēc būtības ir nokrišņu nodokļi no pasakas par Sīpoliņu, tikai pasakas stāsta politiķi, jo zinātnieki zina, ka klimata pārmaiņas bijušas vienmēr pat bez cilvēku aktīvas darbības. Tāpat piemaksa par enerģijas ''zaļumu'' ir pasaka tiem, kas nemāk rēķināt, jo lai nopelnītu naudu ''zaļajai'' enerģijai, jāpatērē daudz citas enerģijas, kas nebūtu jādara, ja enerģijas galvenais rādītājs būtu izmaksas tās ieguvei un taupīga un efektīva tās izmantošana. Tagad vēl, palielinot maksu par enerģijas piegādi, tika stāstītas pasakas par pieslēguma efektivitāti lai varētu paņemt vairāk naudas no patērētēja, bet tas radīja problēmas tiem, kam patēriņa jaudas svārstās lielos diapozonos, bet jāmaksā nevis par vidējo, bet maksimālo. Sabiedrība atbalsta to, kas viņiem lētāk, bet piegādātāji un ražotāji to, ko var dārgāk pārdot, izlobējot sev izdevīgus noteikumus.
18.janvāris 2019, 10:46 Atbildēt
PPēteris
Atklāti sakot traģiski ! Atvēru adresi Windbranche.de,tur par vēja enerģiju visās ES valstīs. Ir pat tabulas un grafiki par to kas kur un cik saražojis vakar un ,piemēram šorīt 8 no rīta. Vakar Vācijā -24749 MV ,Latvijā - 8 MV !!! Kopā vakar Latvijā o,oo1 kwh !!! Nezinu ,nezinu ,tās ir kā 2 pasaules . Vācijas tabulas rāda ne tikai vēja turbīnas vispār ,atsevišķi ir izdalītas stacijas jūrā ,izrādās tur elektrība ir krietni dārgāka, Stacijas visās zemes ,Izrādās , visvairāk jaudu zemē kas ap Diseldorfu ,-870 MW , Ziemeļjūrā - 582MW. Izmaksas un cenas svārstās pa staciju veidiem ,bet kopumā vislētākās tomēr lignīta - 7,98 kwh ,Gāzes stacijās skaitļi "lēkā" nenormāli ,no 11,03 līdz 21,94 kwh ! Tiek apgalvots ,ka ap 2025.-30.gadiem vēja un saules enerģija kļūšot par vislētāko.
18.janvāris 2019, 12:08 Atbildēt
PPēteris
Piedodiet ,runājot par cenām esmu izlaidis burtiņu e/kwst. tātad 7,98 eirocenti par kwh.
18.janvāris 2019, 12:11 Atbildēt
PPēteris
Lasot cik sīki un konkrēti vācieši apraksta un vizualizē visu par enerģiju tabulās un grafikos ,atliek tikai jautāt ,kāpēc pie mums nekas netiek valstiski apkopots un demonstrēts publikai līdz eirocentam ?
18.janvāris 2019, 12:18 Atbildēt
SShadowVoice
Lai Dievs pasarg!
Gribi apmaksāt vēl vienu pasakini dārgu iepirkumu? Ja latvijā kaut ko tadu rādīs, tas mums kārtējos 100 mil eur izmaksās un vienalga normāli nestrādās!
Ar tādām idejām uzmanies, savādāk MUMS visiem par to būs jāmaksā!
20.janvāris 2019, 13:05 Atbildēt
mmurkšķis
Un te vēl jums tāds neliels ieskats jūsu sapņu zemes Amerikas realitātē.
www.youtube.com/watch?v=Hgt69BF9Bm0
18.janvāris 2019, 12:12 Atbildēt
AAtis
Esmu bijis viesos latviešu mājās amerikas vidienē ,kur latvieši mājas cēluši 50-to gadu vidū un vēlāk ,ja strādnieki ,tad kvadratūra patiesi niecīga .Un grupējums ,"melnie" ,jā ,jā nekādi afroamerikāņi ,tieši "black" ,latinosi ,aziāti utt. ,tas oficiālajā statistikā. Ainas vienreizējas. Tā ir mums pilnīgi nezināma un maz saprotama pasaule,jo atšķirības milzīgas. Un ja pie mums to kurus saucam par bomžiem tomēr pareti ,tad tur redzēju barus un kvartālus pat netālu no miljardieru centriem !
18.janvāris 2019, 12:29 Atbildēt
kkopsavilkums
varētu apstāties pie pēdējās rindkopas-SKDS......
18.janvāris 2019, 12:39 Atbildēt
SSelekts
Esiet pamēģinājuši uzstādīt vēja ģeneratoru savā saimniecībā, sev? Nu,nu...
18.janvāris 2019, 12:43 Atbildēt
nnedomāju
ka privātam patēriņam tas ir rentabli,cita lieta,ja ir z/s vai ražotne,tad varētu padomāt,bet īslaicīgiem rezerves gadījumiem labi darboja el.ģenerātori.
18.janvāris 2019, 17:03 Atbildēt
lleo
Pasaulē tas notiek apmēram pēdējos 5 gadus. Pat ļoti lielas firmas ziņo ,ka pārgājušas uz apgādi no saviem ģenerātoriem.
19.janvāris 2019, 10:41 Atbildēt
lleo
JĀATVER REPUBLIKAS STATISTIKA. PIRMAJĀ RŪPNIECISKAJĀ SKAITĪŠANĀ LATVIJĀ TEIKTS ,KA ELEKTRĪBU SEV RAŽO PĀRI PAR 460 UZŅĒMUMU.
19.janvāris 2019, 10:45 Atbildēt
SSelekts
Nobučo Šķēles kungam roku, iespējams, parakstīs. :) Neaizmirsti apzeltīt.
19.janvāris 2019, 5:25 Atbildēt
SShadowVoice
Cena nosaka visu.
Enerģijas cena nosaka vai Latvijā būs rūpniecība, vai nebūs.
Kāpēc Latvijai izspiež par katru cenu pirkt enerģiju no ES? Pavisam vienkārši: ja pirksim daudz lētāku enerģiju no tās pašas Krievijas/Baltkrievijas, tad LV varēs rasties energoietilpīgas ražošanas, kas konkurēs ar Vāciju. Tie paši vācu uzņēmumi te izvietos ražošanas, ja būs pieejama lēta elektrība. Un te pat LV būs darbavietas un nodokļu, kas aizplūdīs no Vācijas.
Vecajām ES valstīm tas kategoriski nav pieņemams, tāpēc okupētajām teritorijām ir jāpērk dārgu ES enerģiju. Tas dos ieņēmumus enerģijas ražotājiem un garantēs Latvijas atpalicību/kolonijas statusu.
Te pat Baltkrievijā drīz palaidīs jaunu elektrostaciju. Jau tagad ir zināms, ka viņiem NAV tik daudz patērētāju, kas noslogotu šo staciju pilnībā. Nav un tik drīz arī nebūs. Tādējādi mēs varētu pirkt elektrību par interesantu cenu... Bet politika-politika un latviešu lētticīgums. Tāpēc maksāsim gan OIK, gan pirksim elektrību pa dārgo un kā bonuss - LV nebūs nopietnas rūpniecības.
20.janvāris 2019, 12:59 Atbildēt
mmocarela
Tautsaimnieciibai vajag leetu energiju, bet kapitaalisti grib veel nopelbiit. Tur arii rodas pretruna. Taadeel energeetikai jaabuut valsts iipasumam.
20.janvāris 2019, 13:01 Atbildēt
AArtis
kāpēc Latvijai vajadzīga elektroenerģijas ražošana- varam taču pa ,,lēto,, no putina nopirkt Čukčiem nozagtu dabasgāzi . Okupētajā Austrumprusijā (Kaļiņingradā) atomstacijas saražo pietiekami lai pusi Lietuvas apgādātu.
Beidzot mūsu ,,gudrās galvas,, ieklausījušās caur Zariņa kunga (Saskaņa) mutes izskanējušo -(Kremlī izstrādāto) ierosinājumu likvidēt visas vietējās elektroenerģijas ražotnes. Latvijas tautai apsolīts -elektroenerģija būšot par 0,01 eur/kwh lētāka !!!
Plānotā afēra TEC -Krievijas gāzes dedzinātājus neskars- Latvenergo atteicās no atbalsta un izņēma miljonus no pamatkapitāla. Kur šo naudu lika nezinu ,bet uzņēmuma bilance vērtība stipri nokritās- kāds varēs Latvenergo stipri lētāk nopirkt.
Aktuālo situāciju elektrosistēmā var aplūkot www.ast.lv un www.litgrid.eu
21.janvāris 2019, 9:50 Atbildēt
ZZane L
Paidera kunga rakstiem vispār nedrīkst ticēt!
21.janvāris 2019, 11:45 Atbildēt
LLīva
Paidera kārtējais reklāmraksts. Esmu pārliecināta, ka Latvijas iedzīvotāji atbalsta vispirmāmkārtām LĒTU elektroenerģiju.
21.janvāris 2019, 16:44 Atbildēt