Komentāri / Sociāli bezatbildīgā veselība
 

11 komentāri

ДДаниил
Спасибо за статью. Нравиться читать Вас , Лемберга ...Чувствуется правдивость и тревогу за народ...Таких к власти не пускают, а значит перемен не будет...и Латвии может не быть....Посмотрите, как Эстония идёт вперёд...
7.decembris 2017, 11:31 Atbildēt
ššoreiz
Pilnībā piekrītu autoram.Paldies.
7.decembris 2017, 12:00 Atbildēt
RRa
tad jau lai pensionāri sāk pasūtīt zārciņus jo tūkstošus maksāt par polisēm varbūt varēs maksāt 10% LV iedzīvotaju, t.sk. deputāti un LB darboņi kuri no garlaicības un lai attaisnotu savu eksistenci izdoma jaunus "modeļus"lai tautu iznīcinātu.
7.decembris 2017, 14:40 Atbildēt
UUldis
Kad sākās diskusijas par medapdrošināšanu, tad kāds pateica, ka medicīna tiek finansēta no visiem nodokļiem un sasaistīt to ar sociemaksu nav pareizi, jo tā ir tikai mazākā daļa. Respektīvi taisnīgs variants ir tad, ja neņem vērā kādu konkrētu iemaksu, jo nav tāda cilvēka, kas vispār nekādus nodokļus nemaksā. Pie tam neatceļot līdzmaksājumus papildu maksa par medicīnu nevis motivē maksāt vairāk nodokļos, bet tieši otrādi kaut ko ietaupīt, lai ietu pie maksas mediķiem, jo gala rezultātā varbūt sanāks, ka jāmaksā tikpat, bet pakalpojums ir bez rindas un kvalitatīvāks par valsts it kā apdrošināto medicīnu.
7.decembris 2017, 15:47 Atbildēt
oopis no laukiem
Latvijas medicīna ,ekonomika un finanses šodien atgādina lupatu deķi,kas austs no dažādu valstu goda svārku un bikšu ielāpiem - viens ielāpiņš no ASV mediķu halātiem,bet otrs no Zviedrijas sociāldemokrātu darba biksēm,protams klaunam tāds tērps būtu gana labs,bet ne nopietnam politiķim. Diemžēl Latvijai nav 12 lidmašīnu lielgaballaivu,kas kursē pa Pasaules jūrām un okeāniem un iekasē no moru zemēm nodokļus un nodevas ,kā tas ir ASV, un nekad arī nebūs,tāpēc mums jāveido savu -
tikai mūsu valsts vajadzībām atbilstošu finanšu politiku. Vai mums būtu akli jākopē ASV finanšu sistēmu,ja redzam,ka ASV finanšu sistēma atrodas absolūta bankrota stāvoklī ar turpat 20 TRILJONU ārējo parādu? Krievija,Ķīna un vēl dažas valstis aktīvi strādā.lai dolāru izspiestu no Pasaules ekonomikas finanšu aprites,padarot dolāru no dominējošās,par parastu valūtu?
Ja kāds grib Latvijā ieviest maksas privāto medicīnu,tad,lai tas būtu likumīgi ir jārosina tautas nobalsošanu. Ja referendums sakā "jā" ,tad jāievieš obligāto veselības apdrošināšanu,darbinieku polisēm novirzot to sociālā nodokļa daļu,kuru darba devējs maksā par savu darbinieku,tātad ,nodokļu slogs nepieaug un visiem labi,izņemot alkatīgo varas eliti un investīciju baņķieri Rungaiņa kungu.
7.decembris 2017, 18:37 Atbildēt
vviesis
Izteiciens "Latvija ir sociāli atbildīga valsts", diemžēl ir no tās pašas sērijas kā "Runcis zābakos", "Runājošais ēzelis" vai "Latvija- pasaules valdniece". Respektīvi- jēdziens, kurš ir tikai skaista pasaka un realitātē neeksistē. Diemžēl.... ir cilvēku slānis, kuriem tas liekas normāli un forši, bet, ja mēs paskatīsimies apkārt, tad šī situācija tieši ietekmē gan Latvijas valsts nabadzību, gan tautas izmiršanu. Bet nu, ir aprindas, kuras tas neuztrauc......
7.decembris 2017, 19:03 Atbildēt
JJaapsis
Kā Latvijas valdošie politiķi saprot vārdus "sociāli atbildīga valsts" labi var redzēt nodokļu reformas plānos. IIN nodokļa diapozons pirmajā algu grupā ar nodokli 20% ir no 3000 eiro gadā (pensionāram 250 eiro mēnesī) līdz 20000 eiro gadā un ienākumu nevienlīdzības koeficients ir 20000/3000=6,67X, kas ir augstāks par 2015..gada kvintiļu 80/20 ienākumu nevienlīdzības koeficientu 6.5. Kučinska valdība un Saeima, pretēji EK un OCDE priekšrakstiem, turpina palielināt nodokļus mazo ienākumu saņēmējiem. Ienākumu nevienlīdzības koeficients otrai nodokļu grupai ar 20000 līdz 55000 gada ienākumiem ir 55000/20000=2.75X. Zviedrijā 2015.gadā ienākumu nevienlīdzības koeficients 80/20 ir tikai 3,8. Kāda atšķirība starp Zviedrijas sociāli atbildīgo valsti un Latviju, kam šobrīd ir trešā vietā ES ienākumu nevienlīdzībā, bet kas cenšas pārņemt otro vietu Es. Ne velti EK 22.11.2017.g. savā Latvijas 2018.gada budžeta novērtējumā raksta, ka Latvija nav izpildījusi EK 2017.gada 11.jūlija rekomendāciju samazināt nodokļu slogu mazo ienākumu saņēmējiem, kā dēl Latvija būtiski pārsniedz ES sasniegto ienākumu nevienlīdzības līmeni.
Melus,ka Latvija ir "sociāli atbildīga valsts" Satversmes Preambulā iebalsoja pašreizējās koalīcijas deputāti 2014.gada jūnijā un neko nav darījuši , lai šos vārdus piepildītu ar tiem atbilstošu jēgu..
9.decembris 2017, 13:51 Atbildēt
IInta
Tikmēr - zināšanai, ka Anglijā to iekasē no darba algas, kas ir krietni lielāka nekā Latvijā un NHS ir bez maksas, izņemot kosmētiskās operācijas un dentistu. Pie viena vēl kāds brīdinājums - profilaksei, tā teikt.

www.dailymail.co.uk/..ons-issued-year.html
7.decembris 2017, 23:40 Atbildēt
llapa
ko nu mes - tauta , galvenais lai saimas deputati butu labi paedusi un apgerbti - viniem tacu uzbruk krievi , peld kugi un lido lidmasinas katru minuti. tautai jasavelk bikses vai jabrauc projam.
8.decembris 2017, 12:25 Atbildēt
rrealitaate ir bezceriiga
Lv aareejais paraads divu gadu laikaa ir palielinaajies par 11 mljardiem.
9.decembris 2017, 2:21 Atbildēt
kkarsts atbalsts
nē, goda vārds, opīts no laukiem raksta nebūt ne dulburības, - skaidri domājoš cilvēks !
10.decembris 2017, 21:49 Atbildēt