Trešdiena, 22.maijs

redeem Emīlija

arrow_right_alt Viedokļi

Kad slēptais kļūst redzams

Pārsteigt kādu ar šķietamiem paradoksiem Latvijā kļūst aizvien grūtāk. Atliek par kādu lietu pateikt: „Tas nav iespējams!” un jau nākamajā brīdī varam pārliecināties par pretējo.

Pēdējā laikā ir atklājusies vēl kāda pārsteidzoša lieta, kas nevienu nepārsteidz.

Ir kļuvis nepārprotami skaidrs, ka TP vēlēšanās startēs kopā ar Saskaņas centru.

Ja ir zināmi vismaz divi punkti, tad starp tiem var novilkt taisni un noteikt tās virzienu. Šajā gadījumā tādu ir pat vairāk. Pirmais punkts; TP savā darbībā nekad nav balstījusies uz nacionālām vērtībām. Otrais; TP vadībā Latvija zaudēja Abreni. Trešais; Jau pirms krietna laika TP līderi izteicās par nepieciešamību sadarboties ar SC. Ceturtais; TP saistību ar Krievijas biznesa/politikas aprindām būtu grūti nepamanīt (Gazprom, utt) Piektais; Attieksmi pret Latviju un latviešiem uzskatāmi nodemonstrēja TP jauniešu nodaļa, izmetot atkritumos Latvijas karodziņus.

Un tagad divi praktiskāki punkti. Atverot saskaņiešu satelītorganizācijas PatriotiLV lapu (skat. http://patriotilv.lv/index.php?do=43) , mēs varam izlasīt ziņu, ka abu bloku jaunieši 15. martā gatavojas diskutēt par sabiedrisko kārtību un indivīda brīvību, kā arī kopā atpūsties neformālā gaisotnē. Kas nozīmē, ka partiju iekšienē tiek gatavota labvēlīga augsne sadarbībai.

Un otrs. Ogres novadā TP veidos kopīgu sarakstu ar SC ( skat. http://www.ogresfakti.lv/?url=echoart&ArticleId=949)

No tā visa varam secināt, ka vairāk nekā iespējams, ka SC un TP ies kopā ne tikai Ogrē, bet arī citur. Un vēl ir gluži reāla iespēja, ka SC drīz ieraudzīsim arī valdībā.

Interesanti, kā uz to reaģēs TP ierindnieki, jo nevar noliegt, ka daudzi tur iesaistījušies apstākļu spiesti (lai sagādātu finansējumu savai skolai vai pagastam, piemēram)? Varbūt pat piedzīvosim vēl vienu TP šķelšanos?

Ar šo soli abas polituzņēmēju grupas kārtējo reizi apliecina, ka ir vienkārši pie varas pīrāga tikt gribošas bezprincipu komandas. Taču atkal viens BET… SC ir vismaz viens princips – piektās kolonnas „tiesību” nostiprināšana. Tajā pašā laikā TP nav nekādu aizstāvības principu attiecībā uz latviešiem. No tā varam secināt, ka latviešu situācija draud pasliktināties, ja neveidosim būtisku un spēcīgu pretsparu.

Visai mūsdienīgi Rainis reiz teicis:

"Visi mošķi apvienojas! Vai jūs gribat, lai tie valda?"