Vajadzīga Tava balss! Aicina protestēt pret grozījumiem likumprojektā par dzīvnieku patversmēm

 
"Mežvairogu" līķu konteineri. ©Ķepu Ķepā

Šajās dienās Ministru Kabinets pieņem noteikumus par „Dzīvnieku labturības prasības dzīvnieku patversmēs un dzīvnieku viesnīcās”.

Nosaukšu tikai lielākās projektā iestrādājamās nejēdzības:

*5. Fiziska vai juridiska persona, kura izmitina izķertos, atsavinātos un bezpalīdzīgā stāvoklī nonākušos dzīvniekus, kā arī sistemātiski pieņem turēšanai un atsavināšanai dzīvniekus ar mērķi meklēt tiem īpašniekus, ir reģistrēta dienestā šo noteikumu 7.-15. punktā noteiktajā kārtībā kā patversme.

Šis punkts praktiski nozīmē, ka neviena organizācija nevarēs nodarboties ar ielas kaķu sterilizāciju, neviena organizācija nevarēs ņemt kaķus, suņus uz pagaidu mājām, lai šos dzīvniekus socializētu!!! Zemkopības ministrija un PVD 30 gadu laikā, kopš mēs esam neatkarīga valsts, nav spējusi sakārtot likumdošanu, lai dzīvnieki neciestu, lai nebūtu simtiem un tūkstošiem spīdzināto gadiem. Šobrīd viņi cenšas atņemt dzīvniekiem pēdējo iespēju...

*7.4. plānu teritorijai un telpām, kurās darbosies patversme vai viesnīca.

KOPŠ KURA LAIKA PVD spēj veikt Būvvaldes funkcijas, ja nespēj tikt galā ar nereģistrēto suņu problēmu?!!!

*Pagarināts termiņš no 10 darba dienām uz 13+ 5 darba dienām (14. punkts). Tā noteikti nav administratīvā sloga mazināšana.

*18.4 Ja suņus patversmē ved pastaigās, tad uz katriem 8 suņiem ir jānodrošina viens kopējs?!!!

Labāk beidzot uzrakstiet labturības prasības zirgiem, lai idiotiem būtu skaidrs, ka dzīvniekam jānodrošina kustību brīvība. Nez kāpēc tam taču Jums laiks neatrodas! Savādāk Bušmeisteres, Ventu zirgi, Cepļi un vēl vesela kaudze „labo” zirgaudzētāju var turēt mēnešiem dzīvniekus 4x3m2 un uzskatīt to par normu.

*34. Ja 14 dienu laikā nav izdevies atrast dzīvnieka īpašnieku vai turētāju, patversmei ir tiesības dzīvnieku atsavināt īpašumā citai personai, paturēt patversmē, nodot turēšanā citai patversmei vai eitanazēt.

TAS nozīmē, ka joprojām, neskatoties uz vairākām komisijas sēdēm, mēs neesam sadzirdēti. JOPROJĀM MĒS ATBALSTĀM NĀVES NOMETNES VALSTISKĀ LĪMENĪ!!! Lai dažām organizācijām būtu iespējams dzīvnieku aizsegā pelnīt lielo miljonu uz nāves rēķina!!!

*52. Kaķi drīkst turēt tikai iekštelpās.
VISI, KAS IR BIJUŠI „ĶEPĀS”, zina, kāda mums ir kaķu māja, cik ērti un labiekārtoti kaķu pastaigu voljēri. Jūs uzskatāt, ka dzīvnieku labturība un iespēja pagozēties saulītē, saņemot D vitamīna devu, būs pretlikumīga!!! Bravo. LŪDZU ZM PĀRVIETOT uz pagrabstāva telpām, vēlams uz Stūra māju, ja kaut ko tādu viņi novēl dzīvniekiem.

*54. Ja kaķi tur patversmē līdz 72 stundām (īslaicīgi), tad šāda sprosta platība var būt 0,5m2.

Nu re, mēs vismaz tagad redzam, kura patversme tiek atbalstīta ministrijas kabinetos - TĀ, KURA KAĶUS TUR PĀRVIETOJAMOS KONTEINEROS!!!
Dārgie draugi, cīņu biedri - ar visiem MK grozījumiem Jūs varat iepazīties ŠEIT.

Šobrīd es ļoti lūdzu Jūs izteikt savu viedokli par šo „grozījumu” uz zemāk norādītajiem e-pastiem, paužot savu pretestību pret dzīvnieku dzīves kvalitātes pasliktināšanos patversmē. Es nesaku, ka visi punkti ir nejēdzīgi, bet šie nosauktie ir pilnīgs murgs!!! Ja Tev nav vienalga, lūdzu, atbalsti mūs cīņā pret vienaldzību, cietsirdību. Parādi savu balsi!!!
Organizācijas, DzAB un patversmes, kam šis viss ir nepieņemams, lūdzu, mums ir tikai 24 stundas laika izteikties. Atdod savu balsi par dzīvībām!!! Nesaki, ka tas neattiecas uz mums, tas attiecas un kā vēl!

Vēl tikai piebildīšu, ka visas šīs bildes ir tapušas, pateicoties PVD impotencei.

P.S. Jūs kā vienmēr varat kopēt tekstu un pievienot savu komentāru, sūtot uz e-pasta adresēm:

pasts@zm.gov.lv

trauksme@zm.gov.lv

Kaspars.Gerhards@varam.gov.lv

Agija.Medina@zm.gov.lv

Ralfs.Nemiro@saeima.lv

Krisjanis.Feldmans@saeima.lv

Ivars.Zarins@saeima.lv

Janis.Duklavs@saeima.lv

Inese.Ikstena@saeima.lv

Janina.Kursite@saeima.lv

Atis.Lejins@saeima.lv

Romans.Naudins@saeima.lv

Daniels.Pavluts@saeima.lv

Sandis.Riekstins@saeima.lv

Arturs.Rubiks@saeima.lv

Didzis.Smits@saeima.lv

Janis.Urbanovics@saeima.lv