Komentāri / Par svētkiem jāmaksā
 

8 komentāri

SSelekts
:) Pidā ir angļu valodas transkripcija vārdam: pidar?
9.jūnijs, 9:36 Atbildēt
ddalibniece
Var jau piekrist. Bet... Summas, par kurām tiek runāts Dziesmu svētku sakarā ar katru reizi aug, ažiotāža ap Svētkiem arī, bet ierindas dalībniekam, kurš it kā būtu tas pamats, būtiski nekas nemainās. Tikai arvien samazinās iespējas kaut ko no svētkiem redzēt pašam un arvien kādi ierobežojumi un papildus birokrātija. Salīdzinot ar laikiem, kad iztika ar salmu maisu un uzsaukto putru(starp citu, arī šodien daudzi par to būtu priecīgi), Svētku līmenis un līdz ar to dalībnieku noslogotība ir augusi vairākkārt, bet sadzīves apstākļu uzlabojums stipri iepaliek.
9.jūnijs, 17:14 Atbildēt
SSelekts
Ne jau pasākuma (biznesa) "organizatoriem".
10.jūnijs, 8:21 Atbildēt
ĪĪgņa
protams ka jamaksa un pastalnieki ari maksa ar dubult centibu ka jau vergiem iepoteets
10.jūnijs, 8:39 Atbildēt
SSelekts
Pareizini septiņas reizes.
10.jūnijs, 9:09 Atbildēt
KKvadrāts
"Bet nauda (vai ekonomika) bija visa pamatā." Klasiskais marksisms, kura nepilnīgās atziņas par sabiedrību bez kādas domāšanas turpina atkārtot jundzēni. Vajag A.Deglava "Rīga" pārlasīt, būs skaidrāka izpratne par trīsvienības spēku (sinerģiju), kas rada pārmaiņas (ekonomika+vara+ideoloģija): "...Rokas laizīšana ir verdzības palieka. Mēs, latvieši, esam tagad [1868.] brīvi cilvēki. Aleksandrs 1. mums devis brīva cilvēka tiesības, bet Aleksandrs 2. mums devis tiesību uz šo biedrību [RLB]. Mums tādēļ vajag būt apzinīgiem....Mēs [pilsētnieki] arī esam tādi pat latvieši kā jūs [laucinieki]....mēs visi esam viens..." (Patrioti,- 13.nodaļa)
10.jūnijs, 11:03 Atbildēt
KKvadrāts
"Vīri prata skaitīt. Ne jau velti no rīkotāju aprindām nāca izcili politiķi ar prezidentu Jāni Čaksti priekšgalā." Izcilnieks 18.11.1918. jau uz Rīgas nebrauca, gluži kā citi prātīgie un turīgie"skaitītāji". Stāsta akadēmiķis, zinātņu vēsturnieks Jānis Stradiņš "Ideju par Latviju kā neatkarīgu valsti aizstāvēja vien neliela saujiņa. Pie tam tie nebija pilsētnieki. Tie, kas bija Latviešu Biedrībā, jau tolaik nedomāja par Latvijas valsti. Viņi domāja par Baltijas kopvalsti un bija gatavi pieslieties vāciešiem, lai tiktu vaļā no komunistiem. Tikai „trešie tēva dēli” – zemnieki, un „antiņi” – dzejnieki, tie domāja par Latvijas izveidošanu. Kārlis Ulmanis bija viens no viņiem." (Trūkst Trešo tēva dēlu un Antiņu. -/ irir.lv)
10.jūnijs, 11:16 Atbildēt
AAnsītis
Kvadrāt, uz priekšu, kādam tak jābūt pirmajam Antiņam!
13.jūnijs, 9:53 Atbildēt