Apsveicu Aigaru!

Šis bloga ieraksts ir apsveikums veltīts bijušajam premjeram Aigaram Kalvītim.

Aigar, vēlos izmantot šo iespēju Tevi apsveikt! Pērn rudenī Tu, ņemdams vērā svarīgas un godprātīgas intereses, mēģināji atstādināt KNAB vadītāju Alekseju Loskutovu no amata. Tu pašaizliedzīgi cīnījies pret opozīcijas konspiratīvajiem apgalvojumiem un pret tautu, kura neizprata Tavu lieliskumu. Kā Māte Terēze Tu nesavtīgi mēģināji visiem darīt labu, bet, Tevi pārprata un uz masu mēdiju uzkurinātā sārta nodedzināja kā Žannu d’Arku.

Tu savā svētā pārliecībā par labuma uzvaru pret ļaunuma tomēr turpināji cīnīties, kā rezultātā Tu biji spiests atkāpties no premjera amata. Tu kļuvi par savas ticības upuri. Tauta, sorosiešu naudas sakūdīta, vicināja lietussargus kā šķēpus un mēģināja knābi pielīdzināt valsts simbolikai, tomēr Tu, lietussargu caurdurts, godam cīnījies līdz pēdējai asins pilītei.

Lai gan Tu tiki atspiests aizkulisēs, Tu tomēr nepameti cīņu, un šodien, kad beidzot Tavs Lielais Uzdevums ir paveikts un tas Sātana iemiesojums Loskutovs no KNAB pārpildītajiem seifiem aizdzīts atpakaļ peklē, vēlos no visas sirds Tevi apsveikt!

Tagad beidzot Tava Partija bez iebildumiem varēs pretlikumīgi pārtērēt priekšvēlēšanu kampaņu līdzekļus. Tagad beidzot mūsu tauta lepniem oligarhiem atkal liks mieru. Tagad beidzot valdības kontrole pār tās uzraudzībā esošām iestādēm palielināsies. Tagad beidzot cilvēki padomās, pirms virinās savas plašās mutes izsakoties pret valdību, jo zinās, ka viņiem draud nepatikšanas. Tagad beidzot korupcija atkal varēs zelt un ziedēt. Tagad beidzot, uz stalta Veldres zirga muguras, atjās tie Tevis solītie septiņi treknie gadiņi.

Aigar! Es domāju, ka visi šīs vēstules lasītāji tagad saskatīs Tavu iekšējo labestību, jo, neviens cilvēks pie pilna prāta taču nevarēs nepiekrist, ka iepriekšējā rindkopā minētās Tevis dotās dāvanas nebūtu zeltu vērtas visai tai tautas daļai, ko Tu pārstāvi...

Viedokļi

Pasaulē šogad divdesmit sesto reizi 21. februāri piemin kā Starptautisko dzimtās valodas dienu. UNESCO to veidoja 1999. gadā, bet ANO atzina 2002. gada 15. februārī ar rezolūciju Nr. 56/262 ar oficiālo nosaukumu franciski multilingvisms[1], kā 12. un 13. punktu galvenā tēze ir glābt valodas, kas apdraudētas vai uz izmiršanas sliekšņa. Vēsturiski datumu gan saista ar Austrumpakistānas ļaužu 75 gadus senu cīņu par bengāļu valodu, ko prot ap 280 miljonu un kam gals nedraud.

Svarīgākais