Referendums – kāpēc piedalīties, kāpēc „Par”?

Par referendumu jau ir tik daudz rakstīts, runāts un skaidrots, ka neko daudz jaunu es nepateikšu – bet varu norādīt uz iemesliem, kāpēc es piedalīšos un balsošu „Par”:

1) Grozījumi mazliet atsvērs pašreizējās četru partijas koalīcijas tieksmi centralizēt varu valdības rokās. Valdība aktīvi strādā, lai neatkarīgu uzraudzības instanču, parlamenta, prezidenta un tautas vara tiktu samazināta – šajā sakarā, grozījumi radīs zināmu līdzsvaru varas sadalē.

2) Ja tiks nobalsots par grozījumiem, tauta būs pateikusi, ka lietussargu revolūcija nebija tikai vienreizēja, jūtu uzplūduma izraisīta, akcija, bet sākums aktīvai tautas līdzdalībai politiskajos procesos.

3) Valdībai būs jārēķinās ar tautu visa mandāta perioda laikā, ne tikai priekšvēlēšanu kampaņās ik pa četriem gadiem.

4) Valdība nav norādījusi uz nevienu konkrētu, uz faktiem balstītu, argumentu, kāpēc šie grozījumi būtu nevēlami. (Visus valdības minētos argumentus nozaru eksperti ir atspēkojuši).

5) Balsojums par šiem grozījumiem vienlaikus ir balsojums pret simts gudro galvu visatļautību. Tagad Saeimnieki vismaz zinās, ka pastāv iespējamība viņiem likt atbildēt par viņu rīcību un izteicieniem. Grozījumi varētu politiķiem beidzot iemācīt no sākuma padomāt, un rīkoties tikai pēc tam. Ja viņi zinās, ka par pārāk nekorektu rīcību viņus varēs sodīt arī tauta, ne tikai koalīcijas biedri, tad varbūt viņi tomēr pārdomās sekas, pirms izbīdīs kārtējo savu interešu veicinošo projektu.

6) Valdības bažas vien ir iemesls balsot „Par”. Saeimas priekšsēdētāja Gundara Daudzes iebaidīšanas taktika ir tikai viens piemērs – bet jau kopš parakstu vākšana tika uzsākta, valdība ar vairāk vai mazāk konspiratīviem paziņojumiem ir mēģinājusi atturēt tautu no savu tiesību izmantošanas. Kāpēc godīgai valdībai būtu tā jābaidās no savas tautas?

Vēlos nobeigt šo rakstu norādot, ka visiem pilsoņiem ir pienākums piedalīties referendumā par Satversmes grozījumiem. Kā nekā, runa ir par dokumentu, uz kā pamatiem mūsu valsts tiek balstīta. Tāpēc visiem – arī tiem, kuri ir pret grozījumiem – ir pienākums piedalīties referendumā.

Viedokļi

Tas, ka par kiberincidentiem, kas skāruši mazos un vidējos uzņēmumus (MVU), plaši nerunā, nenozīmē, ka uzņēmēji nav pakļauti kiberdraudiem. Ikvienam kaitē izpratnes trūkums par kiberdraudu patieso apjomu un to potenciālo ietekmi ne vien uz MVU, bet arī to partneriem un klientiem. Pastāvošo draudu neapzināšanās liedz iespēju sagatavoties sava uzņēmuma un klientu pasargāšanai.

Svarīgākais