Ceturtdiena, 30.maijs

redeem Lolita, Vitolds

arrow_downwardVideo

Foto: Romāns Kokšarovs/F64
8.aug 2021 F64/NRA
Latvijas Nacionālā vēstures muzeja kolekcijā atrodas dāvanas, kas pasniegtas valsts premjerministriem un viņu dzivesbiedriem. Paskatieties, ko dāvā Latvijas valdības vadītājiem. Foto: Valsts kanceleja
7.aug 2021 Valsts kanceleja/NRA
30. jūlija piektdienā grupa 100Debija pirmizrādē sūta savu jaunāko singlu „Aizvējā”! Deju mūzikas stilistikā ieturētā dziesma ir abu grupas dalībnieku radošs kopdarbs, kurā Gints Stankevičs ir radījis mūziku, filigrāni veicot arī muzikālā producenta pienākumus, savukārt, Agris Semēvics tradicionāli ir dziesmas teksta autors un vadošais vokāls ierakstā. Dziesmas „Aizvējā” pirmatskaņojums sasaucas ar notikumiem 2020. jūlija pašās beigās, kad 100Debija laida klajā savu iepriekšējo singlu „Ar mani viss notiek tā”. Vēl jāpiemin, ka šis ir arī oficiālais grupas darbības atsākšanas laiks pagājušajā gadā. Bet par ko ir šī dziesma? Par visapkārt valdošajām puspatiesībām un sirdsbalsi. Sirdsbalsi, kas, iespējams, ir viena no šī laika lielākajām vērtībām…
30.jūl 2021 Agris Semēvics/YouTube
Sabiedriskā labuma organizācija “Dzīvnieku brīvība” publicējusi slepeni filmētus videomateriālus no Latvijas lielākās kažokzvēru audzētavas, kas atklāj šokējošu vardarbību un cietsirdību pret dzīvniekiem. Materiāli uzņemti šī gada pavasarī, aktīvistam strādājot SIA “Baltic Devon Mink” ūdeļu fermā Iecavas novadā, portālu informē "Dzīvnieku brīvība".
8.jun 2021 portāls NRA
6.jun 2021 Rimi Latvija
Yohn Volk un grupa Simple Man izdevusi jaunu singlu - Jau Varbūt Rīt. Pati dziesma tapusi sadarbībā ar Andrei Khalilov no Kontrabandz. Dziesmu producēja Alexander Solovyov no Z Studio. Mūzikas un teksta autors ir Jānis Volkovs. Pats skaņdarbs ir par mūsu iekšējām nesaskaņām, dvēseles sāpēm un nepiepildītām cerībām. Tai pašā laikā šajā dziesmā katram ir iespēja saklausīt arī citus jautājumus un atbildes, brīvs lidojums personīgajā interpretācijā. Grupa Simple Man ir atpazīstama kā rokmūzikas ballīšu kurinātāji,bet Yohn Volk,jeb Jānis Volkovs, ir šīs grupas solists, kurš pavisam nesen sācis arī savu solo karjeru.
27.mai 2021 Youtube
Vakar, 24. maija, pēcpusdienā Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Satiksmes uzraudzības rotas inspektori, pildot dienesta pienākumus, fiksēja kādu ļoti steidzīgu automašīnas “VW Touran” vadītāju. Vietā, kur atļautais braukšanas ātrums ir 90 km/h, viņš brauca ar 160 km/h. Turklāt vadītājs pie stūres bija sēdies pamatīgā alkohola reibumā.
25.mai 2021 Valsts policija
Latvijas dabā ēdamas sēnes var atrast visu gadu. Pat ziemas mēnešos mežā labvēlīgos apstākļos uz koku stumbriem augot samtainās ziemenes, kuras var izmantot pārtikā. Tikmēr pavasara mēnešos daļa sēņotāju savos groziņos steidz likt lāčpurnus, ķēvpupus un arī bisītes. Diāna Meiere, mikoloģe, stāsta: “Jā, arī tām sezona labu laiku kā sākusies. Bīsītes iet uz beigām, lāčpurni plaukumā. Bisītes gan nav ieteicams ēst, jo katru gadu kāds saindējas.” Latvijā pēdējo 30 gadu laikā nav reģistrēts neviens nāves gadījums cilvēkam, kurš būtu saindējies ar bisītēm, taču saindēšanās ar šīm sēnēm var izraisīt ļoti nopietnus aknu un nieru bojājumus. Tikmēr mikoloģe stāsta, ka maijā sēņu mērci var pagatavot no maija auzenēm, bet uz lapu koku stumbriem drīzumā varētu izaugt pirmās sēra piepes. Vai šogad tās būs tik pat daudz cik pērn, kas to lai zina. Diāna Meiere bilst: “Maijs tas mēnesis, kad parādās pirmās bekas, sviesta bekas, bērza bekas, baravikas.” Prognozēt, kāds šogad būs sēņu gads, esot praktiski neiespējami. Sēņu pasaule esot salīdzinoši maz pētīta. Izprast, kāpēc vienu gadu vairāk aug baravikas, bet citu - gailenes, tā pagaidām ir neatminēta mīkla. “Sēnēm vispār mēdz būt cikliskums, vienu gadu kādas sēnes vairāk, kādas mazāk, pierādīt to ir grūti,” saka Diāna Meiere. Latvijā šobrīd ir atklātas aptuveni 4000 sēņu sugu. Pētījumi aizvien turpinās, arī šopavasar atrastas divas jaunas sēņu sugas. Viena no tām - Rēzeknes pusē.
18.mai 2021 ReTV/Youtube
TV raidījumu vadītāja Elīna Fīrmane kanāla STV pirmā! raidījumā "Māmiņu klubs" atklāi runājusi par svarīgiem jautājumiem, kas skar meitas un mātes attiecības.
15.mai 2021 STV Pirmā!/Youtube
13.mai 2021 Rimi Latvija
Nacionālā teātra aktieris Egils Melbārdis kopā ar kolēģi Aināru Ančevski viesojās kanāla 360Tv raidījumā "Pasaki to skaļi", kurā Melbārdis pastāstīja, kā Ančevskis jau studiju laikos zinājis, ka vēlas māju laukos un savu sapni mērķtiecīgi piepildījis.
7.mai 2021 360TV/Youtube
Trīsgadīgais Amūras tīģeris Augusts kļuvis par daudzu Rīgas zoodārza apmeklētāju mīluli, jo nereti ieinteresēts rosās pie paša skatu laukuma stikla, kļūstot par neskaitāmu "selfiju" galveno varoni. Savukārt brīvajā laikā lielais kaķis nodarbojas ar "lielgabarīta atkritumu apsaimniekošanu", jo viņa mīļākās rotaļlietas ir autoriepas, grabošas plastmasas mucas un gandrīz metru liela plastmasas boja. Nu Augusta rīcībā nodots no ugunsdzēsēju "galvenā palīga" - šļūtenēm savīts "guļamtīkls". Tā kā tīģeris, kā jau kaķim pienākas, ir visai piesardzīgs, jaunā "rotaļlieta" tika padarīta "interesantāka", viducī ievietojot pāris gabaliņus gaļas. Tas lieliski palīdzēja pārvarēt neuzticību dīvainajam rīkam. Tā kā paredzams, ka, pieaugot Augusta interesei par neparasto rotaļlietu, tās mūžs būs visai īss, Rīgas zooloģiskais dārzs labprāt pieņemtu no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta vēl kādu rituli nolietotu un elastību zaudējušu šļūteņu... No šī materiāla gatavotas rotaļlietas prastu novērtēt arī lauvas Cvanga un Kali, kuriem arī ir visai rotaļīga daba.
7.mai 2021 Rīgas Zoo
Kamēr ceļošana vēl arvien šobrīd vairāk saistās ar apgrūtinājumiem, nevis brīvību, latviešu multimākslinieki Emīls Ašmanis un Andris Kreicburgs nākuši klajā ar aizraujošu video vārdā “Roadchanger”. Video redzamais ceļojums notika vēl pirms pandēmijas, jo Emīls un viņa ceļojuma kompanjons Andris no Taizemes atgriezās 2020. gada sākumā. Andrim ar Emīlu šis nebija pirmais ceļojums uz Āziju, jo viņi pirms tam jau bija bijuši divos ceļojumos pa Indiju.Uz jautājumu, kāda bija motivācija šiem tālajiem un ilgajiem ceļojumiem, puiši atbild pavisam vienkārši: “Ceļošana ir brīvība. Galvenais nevajag pārāk saplānot maršrutu. Nevienu nepazīsti un vari būt brīvs savās idejās un izpausmēs.” Video attēlotais ceļojums ar skrituļslidām pa Taizemi abiem latviešiem ilga divus mēnešus. “Plāna mums īsti nebija. Nopirkām biļetes un pēc tam ļāvāmies plūsmai. Brīžos, kad palika garlaicīgi, devāmies tālāk uz nākamo pilsētu. Bija brīži, kad domājām, ka jābrauc atpakaļ, bet tad uzradās jaunas vietas ar jaunu enerģiju un piedzīvojumiem. Vienu brīdi pat dzīvojām dziļi džungļos, lai taupītu naudu un atgūtos no burzmas,” ceļojuma brīvo dabu skaidro Emīls. No ierastajiem un arī iepriekšējiem ceļojumiem šis atšķīrās ar to, ka liela daļa ceļa tika mērota ar skrituļslidām. Video redzams, ka Emīls un Andris ar šo pārvietošanās veidu ir uz “tu”, tādēļ nav pārsteigums, ka abi multimākslinieki iepazinās Liepājas skeitparkā ar skrituļslidām kājās. Un tik brīvi, kā abi iepazinās Liepājā, viņi iepazina arī Taizemi. “Piebraucām pie mašīnām, turējāmies aiz tām, kāpām iekšā… šis ceļošanas veids nojauca barjeras ar vietējiem, kas uzreiz bija atsaucīgāki un jautāja par mūsu gaitām. Ar jaunajiem paziņām devāmies kopīgi paēst, uzzinot daudz jauna par vietējo sadzīvi,” skrituļslidošanas priekšrocības skaidro Andris. Attiecīgi arī nebija tādas klasiskā tūrista sajūtas, kādas būtu bijušas, pārvietojoties ar kājām.
5.mai 2021 Youtube
Sporta deju pasniedzējs Viktors Mironovs, kuru vairums Latvijas iedzīvotāju iepazina pēc šova "Dejo ar zvaigzni", kanāa 360TV raidījumā "Pasaki to skaļi" aizkustinājis ar stāstu par pieredzi, ko guvis laikā, kad bijis jābaidās par savu veselību.
2.mai 2021 360TV/Youtube
Pēc Torņkalna attīstības biedrības iniciatīvas, pateicoties Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas projektu konkursa „Apkaimju iniciatīvas līdzdalības un piederības veicināšanai" finansējumam, tapusi informatīva videofilma par Torņakalna vēsturi «Sarkanais tornis». Filmas veidotāji un idejas autori savā vēstījumā aicina saglabāt šīs Rīgas apkaimes - Torņkalna vēsturisko un unikālo apbūvi, kā arī pasargāt no iznīcības Torņkalna ielas tiltu un Altonavas ielas tiltu, kas atzīti par arhitektūras pieminekļiem un kuru pastāvēšanu apdraud topošais «Rail Baltic» projekts. Zināms, ka Torņkalnā pašlaik ir 27 objekti, kas varētu izzust vai mainīties saistībā ar topošo «Rail Baltic» trasi.
27.apr 2021 Youtube
Uzņēmēja Ieva Plaude Rēlingere kanāla 360Tv raidījumā "Pasaki to skaļi" atklāti runā par drosmi pārdzīvotu konfrontāciju ar nāvi.
25.apr 2021 360TV/Youtube
Dziedātāja Maija Stuģe jeb Jenny May kopā ar vīru Gati Babri STV pirmā! kanāla šovā "Mīla burbulī" dzīvē izmēģināja dažādas naudas pieburšanas metodes. Izmēģināta arī slavenās pareģes Vangas metode naudas pievilināšanai.
24.apr 2021 STV Pirmā!/Youtube
24.apr 2021 Lily Diy/Youtube
Sociālajā vietnē YouTube ievietots video, kurā redzams, kā Amūras upes krastmalā Habarovskā, Krievijā iespaidīgi ledus krāvumi no upes spiežas uz gājēju zonu, pa ceļam viegli salaužot čuguna margas, ziņo "Amurlife HISTORY". Video redzams, kā ledus gabali salauž margas un cilvēki izklīst, redzot iespaidīgo dabas parādību.
23.apr 2021 Amurlife HISTORY