Stradiņa slimnīcā veikta unikāla operācija pacientei, kura cietusi smagā avārijā

© Publicitātes foto

Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā (PSKUS) kādai sievietei veikta unikāla operācija pēc smaga ceļu satiksmes negadījuma, informē iestāde.

Sieviete pērn augustā iekļuva satiksmes negadījumā, kā rezultātā tika salauzti mugurkaula kakla daļas skriemeļi. Ārsti nekavējoties veica operāciju, lai stabilizētu mugurkaulu ar metāla plāksni. Traumas dēļ paciente zaudēja spēju kustināt kājas, un arī roku kustības bija stipri ierobežotas.

Lai novērstu pēc traumas radušās komplikācijas, veikta posttraumatiskas pseidomeningocēles rezekcija un durālā maisa defekta slēgšana ar mikrovaskulāru lēveri. Kā norāda PSKUS, šāds gadījums zinātniskajā literatūrā vēl nebija aprakstīts.

Neilgi pēc traumas paciente kakla labajā pusē pamanīja mīkstu veidojumu. Laika gaitā tas palielinājās, sāka traucēt ēst, radīja sāpes kaklā un izraisīja biežu samaņas zudumu.

Publicitātes foto

PSKUS Otolaringoloģijas klīnikā pēc izmeklējumiem tapa skaidrs, ka lielais kakla veidojums ir pseidomeningocēle.

Slimnīcā tika sasaukta multidiscipināra komanda - otolaringologi, neiroķirugs, mikroķirurgi un radiologs. Pēc situācijas analīzes ārstu konsīlijs lēma, ka ir nepieciešams veikt operāciju, lai izgrieztu pseidomeningocēli un slēgtu defektu, caur kuru noplūst cerebrospinālais šķidrums.

Operācija tika veikta trīs etapos. Pirmajā etapā tika ievietota lumbālā drenāža, lai varētu kontrolēt intrakraniālo spiedienu. Otrajā etapā tika ekscidēta pseidomeningocēles kapsula, atbrīvota pieeja mugurkaulam un sagatavoti asinsvadi mikrovaskulāram lēverim. Trešajā kārtā tika paņemts mikrovaskulārs muskuļa lēveris no kreisā augšstilba, ar kuru nosedza mugurkaulu, slēdzot defektu un apturot likvoreju jeb muguras smadzeņu šķidruma tecēšanu no deguna vai auss, ja ir galvaskausa pamata lūzums.

Publicitātes foto

Paciente pēc operācijas trīs dienas pavadīja Intensīvās terapijas nodaļā. Nedēļu pēc operācijas paciente izrakstīta turpmākai rehabilitācijai ambulatori.

Trīs mēnešu laikā pēc operācijas paciente izgājusi vairākus rehabilitācijas ciklus, viņai uzlabojušās kustības un to kvalitāte rokās, nav novērotas samaņas zuduma epizodes. Magnētiskās rezonanses izmeklējuma rezultātos, kas veikti trīs mēnešus pēc operācijas, likvoreja vairs netiek vērota.

Šobrīd pacientes veselības stāvoklis ir ievērojami uzlabojies, un viņa var turpināt rehabilitāciju, informē slilmnīca.

Veselība

Pašreiz uzliesmojusī zarnu nūjiņas infekcija nav tāda līmeņa problēma, kas apņems visu valsti - konkrēts ēdiens vai pārtikas produkts agri vai vēlu tiek vai nu izmests, vai apēsts, līdz ar to šīs baktērijas sabiedrībā plaši izplatīties nevar, aģentūrai LETA teica Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas infektologs, profesors Uga Dumpis.

Svarīgākais