Trešdienas "melnā statistika": teju ik pa 5 minūtēm traumpunkts uzņēmis jaunus pacientus

© Dmitrijs Suļžics/MN

Ne mazums cilvēku pēdējo dienu rītos teju noturējušies kājās, jo nakts laikā ietves apledojušas. Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca ziņo, ka februārī jau vairāk nekā 100 cilvēki guvuši traumas, paslīdot uz melnā ledus. Arī vakar bijis ļoti liels traumu pacientu pieplūdums, vēsta 360TV Ziņas.

Trešdienas rītā teju ik pa 5 minūtēm traumpunkts uzņēma jaunus pacientus, kas paslīdējuši uz melnā ledus. Pāris iedzītas minūtes, steidzoties uz darbu, var maksāt vairākus mēnešus ilgstošu un sāpīgu dzīšanu un ārstniecību.

Paslīdot un krītot uz slidenas ietves, visbiežāk cilvēki traumē rokas un kājas, ir dažādi lūzumi un mežģījumi.

Traumas gūst gan vecāka gadagājuma cilvēki, gan jaunieši. Senioriem traumas bieži rodas līdzsvara traucējumu, muskuļu vājuma un redzes problēmu dēļ, turklāt viņiem ir lielāks risks iedzīvoties lūzumos kaulu trausluma dēļ.

Viņiem šīs traumas ir smagākas - tie var būt augšstilba lūzumi, no kuriem atkopšanās ir ļoti ilgstoša, pat vairāki mēneši. Arī jaunākiem cilvēkiem atkopšanās no rokas vai kājas lūzuma ir vairāki mēneši, un, lai cik rūpīga bijusi ārstēšana, ne vienmēr darba spējas atgriežas.

Lai pasargātu sevi no lūzumiem, speciālisti iesaka izvēlēties apavus ar neslīdošām zolēm, pārvietoties tā saucamajā “pingvīnu gājienā” - maziem solīšiem, nosveroties uz priekšu. Vecāka gadagājuma cilvēkiem ieteicams izmantot palīglīdzekļus - spieķi, nūjas ar radzēm, bet jaunākiem cilvēkiem - acu skatienu pievērst ceļam, ne telefonam.

Veselība

Vasara ir piemērotākais gadalaiks, lai atgrieztos pie aktīva dzīvesveida – dotos garākās pastaigās, veldzējošās peldēs vai izbaudītu mierpilnu jogas nodarbību zem klajas debess. Turklāt tā ir arī aktīvā dārza darbu sezona. Taču, lai kustība sniegtu prieku, nevis radītu lieku slodzi, ir svarīgi parūpēties gan par sirds veselību, gan par locītavām. Kā to vislabāk izdarīt? Ieteikumos dalās BENU Aptiekas farmaceits Konstantīns Čerjomuhins.