Veselības ministrija (VM) sāks jauna integrēta veselības aprūpes modeļa "Slimnīca mājās" ieviešanu, kas nodrošinās iespēju noteiktu diagnožu pacientiem un pacientiem ar hroniskām saslimšanām saņemt personalizētu ārstēšanu un uzraudzību mājas apstākļos, aģentūru LETA informēja VM.
Šis modelis ļaus turpināt slimnīcā sākto stacionāro ārstēšanu mājās tiem pacientiem, kuriem nav nepieciešama nepārtraukta ārstu uzraudzība stacionārā. Vienlaikus pacientiem tiks nodrošināta veselības aprūpes pakalpojumu kvalitāte un nepieciešamo speciālistu pieejamība.
Modeļa aprobēšanu īstenos Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca, un tajā plānots iesaistīt ap 300 pacientiem.
Paredzēts, ka tiks īstenota stabilu un noteiktu diagnožu pacientu ārstēšana mājas apstākļos, nodrošinot diennakts virtuālo novērošanu, ārstēšanu un aprūpi.
Organizējot jaunā modeļa aprobēšanu, plānots iesaistīt galvenokārt pacientus ar tuberkulozi, pneimoniju, hroniski obstruktīvu plaušu slimību un citām. Vēlākā posmā pacientu grupas var tikt paplašinātas, informē ministrijā.
Aprūpē iesaistīs ārstus un māsas, notiks pacientu atlases metožu izstrādāšana, pacientu vajadzību apzināšana, zvanu centra izveide un testēšana, aparatūras uzstādīšana, rīcību protokolu sagatavošana, personāla apmācības un citas aktivitātes.
Modelis "Slimnīca mājās" tieksies samazināt hospitalizāciju skaitu un uzlabot slimnīcas gultu pieejamību tiem pacientiem, kuriem ir nepieciešama atrašanās slimnīcā, norāda VM. Tāpat modeļa ieviešana atslogos arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības un uzņemšanas nodaļu darbu, veicinot ātrāku palīdzības sniegšanu pacientiem smagākos gadījumos, sola ministrijā.
Projektam nepieciešamais finansējums 1,13 miljonu eiro apmērā tiks nodrošināts no Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma. Valdība šodien atbalstīja šādu finansējuma pārdali.
"Slimnīca mājās" aprobēšana ir daļa no plašāka projekta "Ieteikumu izstrāde integrētas veselības aprūpes attīstībai", kura laikā tiek izvērtēti modeļi, kas vērsti uz pakalpojumu kvalitātes un efektivitātes uzlabošanu valsts veselības aprūpes sistēmā, īpaši attiecībā uz pacientiem ar hroniskām saslimšanām un sekundārās aprūpes pieejamību.