Karstā laika dēļ pie Stradiņa slimnīcas izveidojies neatliekamās medicīniskās palīdzības automašīnu sastrēgums

© Kaspars Krafts/MN

Karstā laika radīto izsaukumu dēļ pie Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) Neatliekamās medicīnas centra ir izveidojies neliels neatliekamās medicīniskās palīdzības automašīnu sastrēgums.

Kā aģentūrai LETA apliecināja slimnīcā, karstajā laikā ir palielinājies pacientu pieplūdums slimnīcā. Slimnīca aicina pacientus ņemt vērā, ka gaidīšanas laiks var būt ilgāks nekā parasti.

Neatliekamās medicīnas centra vadītājs Roberts Fūrmanis norādīja, ka līdz ar karsto laiku ir pieaudzis to pacientu skaits, kuriem karstuma ietekmē ir saasinājušās veselības problēmas. Pagājušajā nedēļā PSKUS Neatliekamās medicīnas centrā bija liels pacientu skaits, un tas, visticamāk, ir saistīts tieši ar karsto laiku. Pagājušās nedēļas laikā kopumā slimnīcā nonāca 1272 pacienti, no kuriem stacionēti tika 25%.

Karstuma ietekmē saasinās veselības problēmas - pacienti bieži nonāk slimnīcā ar dažādām hroniskām slimībām, kuras karstuma dēļ kļūst smagākas. Tas ietver, piemēram, sirds un asinsvadu slimības, elpošanas ceļu problēmas un citus stāvokļus, kas karstuma dēļ prasa akūtu medicīnisko palīdzību.

PSKUS aicina sabiedrību izvērtēt nepieciešamību ilgstoši uzturēties tiešos saules staros un rūpēties par savu veselību, īpaši karstuma periodā.

Veselība

Farmācijas nozare atkārtoti aicina premjeri Eviku Siliņu (JV) un Veselības ministriju (VM) apturēt pašreizējo zāļu cenu regulējuma reformu, aģentūrai LETA norādīja vairāku nozares organizāciju pārstāvji pēc tikšanās ar veselības ministru Hosamu Abu Meri (JV) un premjeres biroja pārstāvjiem.