Nacionālajā rehabilitācijas centrā "Vaivari" ieradušies 20 medicīnas speciālisti no Ukrainas, lai pieredzes apmaiņas programmā par rehabilitācijas īstenošanu pacientiem pēc apakšējo ekstremitāšu amputācijas iepazītos ar NRC "Vaivari" darbu un smeltos pieredzi rehabilitācijas medicīnā, informē "Vaivaru" sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Ķēniņa Jurēvica.
Paredzēts, ka līdz 22. martam Ukrainas mediķi tiksies ar funkcionālajiem speciālistiem, ārstiem un māsām, lai gūtu zināšanas gan par jaunākajām tehnoloģijām rehabilitācijas nozarē, gan arī iepazītos ar NRC "Vaivari" uzkrāto pieredzi, ilggadēji sniedzot palīdzību cietušajiem no Ukrainas. Vizītes laikā Ukrainas speciālisti apmeklēs arī "Vaivaru" Ortozēšanas un protezēšanas centru, kurā izgatavo protēzes pēc amputācijām, ortozes un ortopēdiskos apavus, Sociālās integrācijas attīstības aģentūru, kur dalīsies pieredzē par profesionālās piemērotības noteikšanas pakalpojuma organizēšanu un sniegšanu, kā arī iepazīstinās ukraiņu mediķus ar aģentūras piedāvātajām profesionālās izglītības programmām.
Delegācija apmeklēs arī Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas izglītības tehnoloģiju centru, lai iepazītos ar simulācijā balstītu izglītības pieeju.
NRC "Vaivari" projektu vadītāja Sandra Balode atzīst, ka Ukrainā pieprasījums pēc rehabilitācijas pakalpojuma personām ar pēckara traumām turpina augt, tāpēc ir būtiski ukraiņu kolēģiem sniegt Latvijas speciālistu profesionālās zināšanas un pieredzi, kuras viņi varēs izmantot jau savās mājās, palīdzot karā ievainotajiem civiliedzīvotājiem un karavīriem.
Projekta mērķis ir attīstīt sadarbību un veicināt pieredzes apmaiņu ar Ukrainas ārstniecības iestādēm, sniedzot atbalstu un pieredzes nodošanu Ukrainas ārstniecības personālam rehabilitācijas programmu ieviešanā pacientiem, kuri cietuši no Krievijas militārās agresijas. Šī jau ir astotā delegācija ar vairāk nekā 110 Ukrainas medicīnas speciālistiem, kas viesojas NRC "Vaivari".
NRC "Vaivari" ir Latvijā vadošā ārstniecības iestāde rehabilitācijas jomā, kas sniedz pacientiem pakalpojumus gan stacionārā, gan ambulatori un palīdz cilvēkiem ar funkcionēšanas traucējumiem atgūt neatkarību un dzīvot cieņpilnu dzīvi, nodrošinot kompleksu multidisciplināru rehabilitāciju pēc slimībām un traumām.