Sestdiena, 9.decembris

redeem Sarmīte, Tabita

arrow_right_alt Veselība

Austrumu slimnīcā var veikt bezmaksas testus aknu veselības, C hepatīta un HIV pārbaudei

© Dmitrijs Suļžics/MN

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) stacionārā "Latvijas Infektoloģijas centrs" iedzīvotāji var veikt bezmaksas testus aknu veselības, C hepatīta un HIV pārbaudei, aģentūru LETA informēja slimnīcā.

Latvijā C hepatīta un HIV infekcijas saslimstības rādītāji ir vieni no augstākajiem Eiropas Savienībā. Tādēļ vadošie RAKUS infektologi un hepatologi iesaka veikt testus un pārbaudīt inficēšanos ar C hepatītu, uzsverot, ka testu būtu nepieciešams veikt katram, kurš ne reizi dzīvē nav pārbaudīts uz C hepatītu, neatkarīgi no tā, vai cilvēks ir vai nav kādā riska grupā. Savukārt HIV tests būtu jāveic ikvienam seksuāli aktīvam cilvēkam reizi gadā.

Eiropas HIV un hepatītu testēšanas nedēļas laikā no šodienas līdz 24.novembrim RAKUS ārsti aicina bez maksas veikt C hepatīta un HIV testus. Vietu skaits bezmaksas testiem ir ierobežots, tāpēc ikviens, kas tos vēlas veikt, ir aicināts pieteikties pa tālruni 2833 9131 darbdienās no plkst.9 līdz plkst.15.

Testēšana tiks nodrošināta atbilstoši iepriekšējam pierakstam stacionāra "Latvijas Infektoloģijas centrs" Ambulatorajā daļā Linezera ielā 3, Rīgā, no plkst.9 līdz plkst.15, veicot aknu blīvuma mērīšanu (Fibroscan) un asins testēšanu uz C hepatītu (anti-HCV) un HIV infekciju.

Stacionāra "Latvijas Infektoloģijas centrs" Aknu slimību nodaļas vadītāja un Latvijas Infektologu, hepatologu un HIV/AIDS speciālistu asociācijas (LIHHASA) viceprezidente Ieva Tolmane skaidro, ka slimnīcas akcijas mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par skrīningu, aicinot testēties un pārbaudīties ikvienu vismaz reizi mūžā. Potenciāli jebkurš cilvēks, kurš nav testējies, var būt inficēts. Jāņem vērā, ka neatkarīgi no dzīvesveida C hepatīts var izplatīties, piemēram, veicot manikīru vai citas skaistumkopšanas procedūras, kā arī tetovēšanas salonos un seksuālo kontaktu ceļā.