Sestdiena, 9.decembris

redeem Sarmīte, Tabita

arrow_right_alt Veselība

Mediķi ceļ trauksmi par notiekošo slimnīcās

© Kaspars KRAFTS, F64 Photo Agency

Mediķi ceļ trauksmi, ka Latvijas slimnīcās atkal pieaug kovida gadījumu skaits. Gandrīz neviens no tiem, kam atklāta šī infekcija, šogad atkārtoti nav vakcinējies, vēsta lsm.lv.

Tāpēc slimnīcas jau izskata dažādus variantus, kā strādāt, ja kovida pacientu skaits atkal kļūs kritisks. Infektologs Uga Dumpis pieļauj, ka kovida saslimstības pīķis vēl tikai gaidāms un iespējams, tas būs paralēli gripas epidēmijai.

Viņš stāsta, ka "slimo gan darbinieki, gan pacienti, un liela daļa inficējas tieši slimnīcā".

Covid-19 omikrona veids un dažādi apakšpaveidi nav īpaši klīniski nozīmīgi, bet izraisa problēmas slimiem, gados veciem cilvēkiem, uzsver U. Dumpis,

Slimnīcās norāda, ka bieži vien pie vainas ir tieši tuvinieki, kuri nāk apciemot slimnīcā esošos, paši esot slimi, un līdz ar sulu un mandarīniem atnes arī vīrusu.

Jau ziņots: ja oktobrī vidēji nedēļā Latvijas slimnīcās bija 76 pacienti ar Covid-19 infekciju, tad iepriekšējā nedēļā tika stacionēti 213 pacienti, bet nedēļu pirms tam - 154 pacienti. Starp tiem ir pacienti, kuri inficējušies slimnīcās, ārstējoties no citām saslimšanām. .

Smagā stāvoklī esošo pacientu skaits stacionāros nepalielinās - tādi joprojām ir divi pacienti. Tomēr reģistrēti septiņi nāves gadījumi Covid-19 pacientiem vecuma grupā no 50 gadiem, no kuriem Covid-19 kā pamata diagnoze bija noteikta trim pacientiem.