Sestdiena, 24.februāris

redeem Diāna, Dina, Dins

arrow_right_alt Veselība

Veselības ministra vizītes laikā Jelgavā saņemts solījums sakārtot pacientu rindas jau 2024.gadā

© Publicitātes foto

Veselības ministrs Hosams Abu Meri pirmdien, 23.oktobrī, viesojās Jelgavas poliklīnikā. Kopā ar Jelgavas poliklīnikas vadītāju Kintiju Barloti un Jelgavas valstspilsētas domes priekšsēdētāja vietnieci Ritu Vectirāni ministrs apmekldaēja poliklīnikas reģistratūru, ģimenes ārstu prakses, kā arī rehabilitācijas nodarbību telpas. Tikšanās laikā ar poliklīnikas darbiniekiem ministrs pārrunāja galvenos jautājumus, kas uztrauc personālu. Ministrs atzinīgi novērtēja gan Jelgavā paveikto ambulatoro medicīnas pakalpojumu jomā, gan poliklīnikas ēku atjaunošanu, vēsta VM pārstāvis.

Sarunā ar Jelgavas poliklīnikas vadību tika pārrunāti veselības nozares izaicinājumi, kas kompleksi būtu jāskata arī veselības nozares finansējuma un paveicamo darbu 2024.gadam kontekstā - ikgadējā valsts plānotā finansējuma neatbilstība realitātei, pastāvīga risinājuma rašana trešā cilvēka slodzes apmaksai ģimenes ārstu praksēm un e-veselības sistēmas darbības traucējumu novēršana. Jelgavas poliklīnikas mediķi sarunas laikā uzsvēra nepieciešamību risināt arī vienotas pacientu rindas ieviešanu, speciālistu (urologu, onkologu, endkrinologu, ergoterapeitu un USG speciālistu) piesaisti reģionālajām veselības aprūpes iestādēm, onkologu darba apmaksas finansējuma saņemšanas problēmu risināšanas vajadzību reģionos, kā arī Ukrainas ģimenes ārstu nodarbinātības tiesisko aspektu atrisināšanu.

Veselības ministrs Hosams Abu Meri apstiprināja, ka viņa mērķis ir stiprināt primāro veselības aprūpi, īstenot nozares digitalizāciju, ieviešot medicīnisko dokumentāciju digitālā formātā, lai spētu pieņemt datos balstītus lēmumus gan ārstniecībā, gan veselības aprūpes pārvaldībā.

"Esam gandarīti, ka ministrs saprot nozari un veselības aprūpes aktuālos izaicinājumus, akcentējot primārās veselības aprūpes nozīmi sabiedrības veselības nodrošināšanā un valsts līdzekļu racionālā izmantošanā. Mums daudz nozīmē fakts, dakteris Hosams Abu Meri, neskatoties uz augsto amatu, turpina praktizēt, turklāt mūsu poliklīnikā. Tas viennozīmīgi ministram palīdz saprast nozari no iekšpuses. Tāpat vizītes laikā veselības ministrijas pārstāvji sniedza solījumu rast risinājumu pacientu rindu neatbilstībai līdz nākamā gada vidum, kas būs nozīmīgs progress veselības aprūpes sistēmas sakārtošanā. Savukārt, uz medicīnas speciālistu trūkuma jautājumu kopīgi skatījāmies kā sasniedzamu mērķi garākā termiņā," pēc tikšanās uzsvēra Kintija Barloti, Jelgavas poliklīnikas vadītāja.