Austrumu slimnīcā nogādāti 14 Ukrainas karā smagi cietušie

© Kaspars Krafts/MN

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikā šodien ar labdarības projekta "M-Help.com" organizēto palīdzības autobusu tika atgādāti 14 Ukrainas karā smagi cietušie, tostarp arī viens bērns, aģentūru LETA informēja slimnīcā.

RAKUS un "M-Help.com" sadarbība risinās jau kopš 2022.gada, kad Krievija iebruka Ukrainā, un šogad septembrī slimnīca Ukrainā cietušos uzņem jau septīto reizi. Arī šajā reizē RAKUS Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikā pacientus sagaidīja multidisciplināra mediķu komanda - dažādu specialitāšu ārsti un aprūpes personāls. Visiem pacientiem tika veikts vispusīgs veselības stāvokļa skrīnings - dažādi radioloģiskie un laboratoriskie izmeklējumi. Tāpat bija jāpārliecinās par dažādu hospitālo infekciju iespējamo klātbūtni, jo, kara apstākļos tās strauji uzliesmo un izplatās.

Lai novērstu kropļojošo kara ievainojumu sekas, lielāko daļu no atvestajiem pacientiem pārvedīs ilgstošai rehabilitācijai uz Nacionālo rehabilitācijas centru "Vaivari". Plānots, ka viens pacients saņems mērķētu psihologu un psihoterapeitu palīdzību Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrā un vēlāk arī Sociālās integrācijas valsts aģentūras rehabilitācijas centrā. Savukārt bērns kopā ar mammu tiks nogādāts ārstēšanai Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā.

Ukrainas karā cietušo pacientu atvešana uz RAKUS tiek īstenota, pateicoties privātai iniciatīvai - labdarības projekta "M-Help.com" dibinātāju Arvja Reketa un Mārtiņa Medinieka rīcībai. Savukārt Georgija Logvinska labdarības fonds, kas darbojas Ukrainā, ir aprīkojis un pārbūvējis autobusu, ar kuru tiek nodrošināta šo pacientu transportēšana.

Veselība

Slimību un profilakses kontroles centram (SPKC) epidemioloģiskajā izmeklēšanā apzinot 45 personas, nav izdevies noskaidrot nesen konstatētā difterijas uzliesmojuma infekcijas avotu, liecina Veselības ministrijas sagatavotā paskaidrojuma vēstule Saeimas prezidijam.