Akcijā "Sūti drosmi ar Omniva" aicina bez maksas sūtīt rotaļlietas Bērnu slimnīcas Drosmes kastēm

© Kaspars Krafts/F64

No šodienas līdz 18.oktobrim sūtījumu piegādes uzņēmums "Omniva" sadarbībā ar Bērnu klīniskās universitātes slimnīcu (BKUS) un Bērnu slimnīcas fondu īstenos akciju "Sūti drosmi ar Omniva", lai palīdzētu vākt ziedojumus - rotaļlietas - pacientu pieredzes uzlabošanas iniciatīvai "Drosmes kastes", aģentūru LETA informēja Bērnu slimnīcas fonda projektu vadītāja Linda Berķe-Berga.

Akcijas iniciatori norāda, ka ikvienam bērnam nonākšana slimnīcā var būt ļoti satraucoša, jo jāsaskaras ar nepazīstamu vidi un svešiem cilvēkiem, jāveic dažādi izmeklējumi un manipulācijas, kas var šķist biedējošas un būt arī patiešām nepatīkamas. Lai iedrošinātu un apbalvotu gan mazos, gan lielos pacientus par izrādīto drosmi, BKUS jau vairākus gadus atrodama "Drosmes kaste", no kuras katrs bērns vai pusaudzis pēc izmeklējuma vai manipulācijas var izvēlēties sev tīkamu rotaļlietu.

"Drosmes kaste" ir liels palīgs arī BKUS mediķiem, jo tā veicina sadarbību ar mazo pacientu un palīdz mazināt satraukumu un bailes pirms procedūrām un manipulācijām. "Drosmes kastes" gan Latvijā, gan citviet pasaulē darbojas, pateicoties ziedojumiem, tādēļ būtiski to saturu regulāri papildināt, jo drosme slimnīcas pacientiem nepieciešama katru dienu visa gada garumā.

"Mums ir ļoti svarīgi, lai visu vecumu pacienti un arī viņu vecāki slimnīcā justos labi, un, dodoties mājās, viņiem būtu arī pozitīvas emocijas. Jā, nepatīkamas procedūras diemžēl ir pieredze, ar kuru bērniem bieži nākas saskarties, lai uzlabotu veselību, savukārt vecākiem ir gan milzīgs satraukums par bērna veselību, gan sirdssāpes par viņa pārdzīvojumiem. Tāpēc svarīgi, lai "Drosmes kastes" vienmēr būtu pilnas un sniegtu atbalstu gan bērniem, gan viņu vecākiem, kuriem nav nekas svarīgāks, kā redzēt savu bērnu atkal pasmaidām," sacīja Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa.

Lai nosūtītu ziedojumu, vispirms jādodas uz "www.omnivaakcija.lv" un jāaizpilda forma. Uz norādīto e-pasta adresi tiks nosūtīts individuāls bezmaksas sūtījuma kods, kas ļaus nosūtīt ziedojumu akcijas organizatoriem. Maksimālais sūtījuma izmērs ir pakomāta L skapītis (augstums 39 cm, garums 64 cm, platums 38 cm, taču svars ne vairāk kā 30 kg). Atnākot uz pakomātu, ekrānā jāizvēlas "Nosūtīt sūtījumu", tad "Nosūtīt sūtījumu ar iepriekš sagatavotu adrešu karti", tad jāievada e-pastā saņemtais sūtījuma numurs, un atvērtajā pakomāta skapīti jāievieto ziedojums.

Visi ziedojumi sākotnēji tiks nogādāti "Omniva" noliktavā un tālāk nodoti BKUS.

"Drosmes kastēs" var likt nelielas mantas izmērā līdz 30 cm, piemēram, bērniem drošas rotaļlietas, puzles, grāmatas, galda spēles vai mantas sportiskām aktivitātēm. Visiem priekšmetiem jābūt jauniem.

"Drosmes kastē" nedrīkst likt ēdienu, tostarp saldumus, un mantas, kas izmērā pārsniedz 30 cm vai nav bērniem drošas, piemēram, satur sīkas detaļas, magnētus un citas. Tāpat nedrīkst likt mantas, kas ir vecas, nolietotas un savu laiku nokalpojušas.

Ziedot BKUS "Drosmes kastēm" var arī Bērnu slimnīcas fonda mājaslapā "www.bsf.lv", un ir iespējams izveidot arī regulāro ziedojumu - automātisko ikmēneša maksājumu.

Veselība

Vasarā mūsu ēdienkarte var ievērojami mainīties – tajā ienāk daudz vairāk svaigu augļu un dārzeņu, ogu un zaļumu, bet vienlaikus – arī grilēti ēdieni un noteikti našķi, piemēram, saldējums.

Svarīgākais