Ieguldīs miljonu eiro, lai pilnveidotu Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijā strādājošo profesionālās prasmes

© Kaspars Krafts/F64

Valdība šodien atbalstīja Labklājības ministrijas (LM) ieceri pilnveidot Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas (VDEĀVK) nodarbināto profesionālās prasmes, tai skaitā ārstu profesionālās zināšanas invaliditātes noteikšanas jomā.

LM norāda, ka efektīvai prognozējamas invaliditātes un invaliditātes ekspertīzes procesa īstenošanai, kā arī kvalitatīva pakalpojuma sniegšanai personām ar invaliditāti, nepieciešama komisijas vecāko ārstu ekspertu, speciālistu, amatpersonu, atbalsta funkciju veicēju un citu komisijā nodarbināto profesionālo spēju uzturēšana augstā līmenī.

Turklāt, pieaugot pieprasījumam pēc komisijas sniegtiem pakalpojumiem, arvien aktuālāks kļūst komisijas veiktspējas stiprināšanas aspekts. Arī komisijas stratēģijā noteiktās prioritātes un mērķi ir vērsti uz iestādes darbības jomu pilnveidi, darbinieku lietpratības attīstību un klientorientētu pakalpojumu sniegšanu, norāda LM.

Līdz ar to LM paredz pilnveidot komisijas nodarbināto profesionālās prasmes, tai skaitā ārstu profesionālās zināšanas invaliditātes noteikšanas jomā, pilnveidot Invaliditātes informatīvās sistēmas procesus atbilstoši plānotajām izmaiņām normatīvajos aktos par bērnu ar invaliditāti noteikšanas sistēmas izmaiņām un uzlabot personu ar invaliditāti vai funkcionēšanas ierobežojumiem izpratni par sniegtajiem pakalpojumiem un pieejamo atbalstu invaliditātes gadījumā. Attiecīgi tiks paaugstināta pakalpojumu sniegšanas efektivitāte un kvalitāte personām ar invaliditāti vai funkcionēšanas ierobežojumiem, vienlaikus samazinot personas iesnieguma izskatīšanai un invaliditātes ekspertīzei patērēto laiku.

Paredzēta mācību programmu izstrāde, aprobēšana, pilnveidošana un īstenošana mērķa grupas personu profesionālo spēju un metodiskās vadības uzlabošanai. Mācību moduļi tiks izstrādāti, piemēram, par komisijas darbības vispārīgiem jautājumiem atbalsta funkciju veikšanai, par specifiskiem jautājumiem invaliditātes noteikšanas jomā, savukārt jaunajiem darbiniekiem tiks izstrādāta jauno darbinieku "ABC" jeb ievadprogramma.

Tāpat tiks veikts VDEĀVK funkcionālais audits, tai skaitā izstrādāti ieteikumi komisijas darbības kvalitātes pilnveidošanai, veikta komisijas funkciju apkalpošanas procesu kvalitātes un efektivitātes ikgadējās novērtēšanas datu analīze, kā arī pilnveidota Invaliditātes informatīvās sistēmas funkcionalitāte atbilstoši plānotajām izmaiņām tiesiskajā regulējumā par invaliditātes noteikšanu bērniem. Grozījumi paredz arī virkni citu plānoto pasākumu.

LM plāno arī uzlabot VDEĀVK sniegtos pakalpojumus, izstrādājot vienotu informācijas sniegšanas modeli par pieejamo atbalstu invaliditātes gadījumā, kā arī īstenot sabiedrības izpratnes un informētības paaugstināšanas pasākumus par aktualitātēm invaliditātes noteikšanas, darbspējas un funkcionēšanas ierobežojumu vērtēšanas procesā.

Projektam plānotais un pieejamais kopējais attiecināmais finansējums ir 1 000 000 eiro, tai skaitā Eiropas Sociālā fonda Plus finansējums - 850 000 eiro un valsts budžeta līdzfinansējums - 150 000 eiro.

Veselība

Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (Austrumu slimnīca) saskaņā ar ārstu novērojumiem gada tumšajos mēnešos arvien palielinās smagas un sarežģītas traumas guvušo pacientu skaits, kas nonāk slimnīcas Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikā, jo bez atstarojošiem elementiem savā apģērbā bijuši nepamanāmi citiem satiksmes dalībniekiem.

Svarīgākais