Bērnu slimnīcai pieejams ES fondu finansējums psihosociālā atbalsta sniegšanai bērniem ar veselības traucējumiem

© Pixabay.com

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) nosūtījusi uzaicinājumu Bērnu klīniskajai universitātes slimnīcai (BKUS) pieteikties Eiropas Savienības (ES) fondu jaunā plānošanas perioda finansējumam - gandrīz 3,7 miljoniem eiro no Eiropas Sociālā fonda Plus ("ESF+"), aģentūru LETA informēja CFLA pārstāvji.

Finansējums paredzēts, lai sniegtu psihosociālu atbalstu bērniem ar smagu diagnozi vai funkcionāliem traucējumiem, iespējamu vai esošu invaliditāti, kā arī viņu ģimenes locekļiem.

Ierobežotajā projektu atlasē "ESF+" finansējumam varēs pieteikties BKUS - lielākā specializētā bērnu daudzprofilu ārstniecības iestāde Latvijā, kura vienlaikus kā sociālo pakalpojumu sniedzēju reģistrā reģistrēts sociālo pakalpojumu sniedzējs nodrošina arī sociālā darba un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu bērniem ārstniecības un atveseļošanās procesa laikā un viņu ģimenes locekļiem.

Projektā plānotajā izmeģinājumprojektā, kura ietvaros paredzēts izstrādāt mehānismu psihosociālā atbalsta sniegšanai, iesaistīsies vismaz 22 pašvaldības.

Paredzēts, ka līdz projekta noslēgumam 2029.gadā psihosociālais atbalsts būs sniegts 4550 bērniem, kā arī būs izveidots un aprobēts atbalsta sniegšanas mehānisms.

Kopējais attiecināmais finansējums šajā Labklājības ministrijas izstrādātajā ES fondu programmā ir 4,35 miljoni eiro - 3 697 500 eiro no "ESF+" un valsts budžeta finansējums 652 500 eiro apmērā.

ES fondu atbalsts paredzēts ES kohēzijas politikas programmas 2021.-2027.gadam specifiskā atbalsta mērķa "Veicināt nabadzības vai sociālās atstumtības riskam pakļauto cilvēku, tostarp vistrūcīgāko un bērnu, sociālo integrāciju" pasākuma "Atbalsts bērniem ar smagu diagnozi vai funkcionāliem traucējumiem, iespējamu vai esošu invaliditāti un viņu ģimenes locekļiem" ietvaros.

Veselība

Latvijā potenciāli bīstamā situācijā pašlaik varētu būt vairāki simti bērnu un aptuveni puse pieaugušo iedzīvotāju, kuri nav vakcinēti pret bīstamo slimību – difteriju. Pagājušajā gadā vairāk nekā piecsimt bērnu divu mēnešu vecumā nesaņēma vakcīnu pret difteriju, bet to laikus nesaņēma pusotrs tūkstotis bērnu.

Svarīgākais