Pirmdiena, 20.maijs

redeem Salvis, Selva, Venta

arrow_right_alt Veselība

Meņģelsone sola, ka piemaksas mediķiem par darbu brīvdienā tiks aprēķinātas

© f64.lv, Romāns Kokšarovs

Priekšlikuma par svētku brīvdienas piešķiršanu ar Veselības ministriju netika plaši apspriests, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" atzina veselības ministre Līga Meņģelsone.

Viņa norādīja, ka lēmuma pieņemšanai bijis maz laika un plašas konsultācijas nav notikušas. Piemaksu apmērs mediķiem par darbu brīvdienā vēl tikai tiks aprēķinātas - to tuvākajās dienās varētu izdarīt Nacionālais veselības dienests, apzinot ģimenes ārstu prakses un slimnīcas.

Meņģelsone atzina, ka, ja viņa aizvien būtu Latvijas Darba devēju konfederācijas vadītāja, viņa neatbalstītu "Apvienotā saraksta" (AS) politiķa, Saeimas spīkera Edvarda Smiltēna piedāvājumu par brīvdienu par godu hokejistu sasniegumam pasaules čempionātā. Veselības ministrija pašreizējā valdībā ir AS pārraudzībā.

"Darba devējiem ir grūti tik ātri pārorientēties. Šobrīd šī situācija bija 50 uz 50. Saprotam īpašo mirkli, bet grūti pārorientēties," norādīja ministre.

Jau ziņojām, ka Saeima svētdien, 28.maijā, īsi pirms pusnakts nolēma pirmdienu pasludināt par svētku dienu par godu Latvijas hokejistu izcīnītajām bronzas medaļām.

Latvijas vīriešu hokeja izlase svētdien Tamperē, ar 4:3 papildlaikā pieveicot ASV, uzvarēja pasaules čempionāta mačā par bronzas medaļām.

Ārstniecības iestādēm tiks maksāts par valsts apmaksātu veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu iedzīvotājiem pirmdien, 29.maijā, kas ir pasludināta par svētku dienu, aģentūra LETA noskaidroja Nacionālajā veselības dienestā.

Pēc NVD paustā, atšķirīgais, kas attiecas uz darbu 29.maijā, ir piemaksa par pacientu aprūpi svētku dienā. NVD ir radis iespēju maksāt ģimenes ārstiem arī šo piemaksu.