No aprīļa paplašinās valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu klāstu

© Dmitrijs SUĻŽICS, F64 Photo Agency

Valdība šodien atbalstīja Veselības ministrijas (VM) izstrādātos grozījumus noteikumos par veselības aprūpes pakalpojumu organizēšanas un samaksas kārtību, kas paredz, ka no 1.aprīļa valsts apmaksās vairākus jaunus veselības aprūpes pakalpojumus.

Valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu klāstā tiek iekļauta laparoskopiska miomektomija, medicīniskais papilduzturs jeb speciālā pārtika un jauni skrīningi jaundzimušajiem, informē VM.

Tāpat no 1.oktobra būs pieejams mobilās komandas paliatīvās aprūpes pakalpojums pacienta dzīvesvietā.

VM informē, ka saistībā ar paliatīvo aprūpi pacienta dzīvesvietā tika īstenots pilotprojekts Liepājā un Dienvidkurzemes novadā, un pēc tā rezultātiem secināts, ka šāda veida aprūpi nepieciešams apmaksāt no valsts budžeta. Tā kā ārstniecības iestādes pakalpojumu sniegšanai Nacionālais veselības dienests izvēlēsies pakalpojumu sniedzēju atlases procedūrā, ir nepieciešams laiks, tāpēc noteikts pārejas periods pakalpojuma ieviešanai - 2023.gada 1.oktobris.

Noteikumu projekts paredz no valsts budžeta līdzekļiem apmaksāt ne tikai enterāli un parenterāli ievadāmus barošanas maisījumus, bet arī medicīnisko papilduzturu. Paredzēts, ka medicīniskais papilduzturs jeb speciālā pārtika pieaugušajiem no valsts budžeta līdzekļiem tiks kompensēts Nacionālā veselības dienesta centralizētā iepirkumā, savukārt bērniem to nodrošinās Bērnu klīniskā universitātes slimnīca.

VM skaidro, ka jaunus veselības aprūpes pakalpojumus pacientiem iespējams apmaksāt pēc finansējuma piešķiršanas prioritārajiem pasākumiem veselības nozarei. Veselības nozares budžets kopumā 2023.gadā sasniedz 1,6 miljardus eiro, tajā skaitā 85,8 miljoni eiro piešķirti papildus, ko pamatā plānots novirzīt onkoloģijas pacientiem, bērniem un ārstniecības personu atalgojumam.

Veselība

"Bezalkoholiskais alus sekmē apetīti. Ja esi vārgs un kārns ka kārts un vajag uzbaroties, tad var arī aliņu paņemt,"TV24 raidījumā "Uz līnijas" saka gastroenterologs, medicīnas zinātņu doktors Anatolijs Danilāns.

Svarīgākais