Saslimstība ar gripu Latvijā visbiežāk novērota Daugavpilī un Ventspilī

© F64

Saslimstība ar gripu Latvijā visbiežāk novērota Daugavpilī un Ventspilī, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati.

Samazinoties kopējai gripas izplatībai, iepriekšējā nedēļā, no 6.marta līdz 12.martam, kopā reģistrēti 78,4 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem, kamēr vēl nedēļu iepriekš - 83,9.

Ģimenes ārstu praksēs pagājušajā nedēļā tika reģistrēti 58 klīniskie gripas gadījumi, visbiežāk saslimstība novērota Daugavpilī, Ventspilī. Augstāka saslimstība ar gripu reģistrēta bērniem līdz četriem gadiem.

SPKC dati liecina, ka nedaudz samazinājies pacientu skaits, kuri vērsušies ambulatorajās ārstniecības iestādēs akūtas augšējo elpceļu infekcijas (AAEI) gadījumos - 1461 pacients jeb vidēji 1973,8 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem. Nedēļu iepriekš bija 2083,4 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem.

Pneimoniju gadījumos vērsies 21 pacients jeb vidēji 28,4 uz 100 000 iedzīvotājiem, kamēr iepriekšējā nedēļā 45,4 uz 100 000 iedzīvotājiem. Augstākā saslimstība reģistrēta bērniem piecu līdz 14 gadu vecumā.

No monitoringā iesaistītām stacionārām ārstniecības iestādēm tika ziņots par 24 hospitalizētiem pacientiem ar gripu. Tāpat tika ziņots par 12 stacionētiem pacientiem ar gripas izraisītu pneimoniju, visbiežāk vecuma grupā virs 65 gadiem.

Tāpat no monitoringā iesaistītajām slimnīcām saņemti 60 ziņojumi par stacionētiem pacientiem ar Covid-19 infekciju.

Lai mazinātu smagas saslimšanas un nāves risku, vakcinācija pret sezonālo gripu un Covid-19 ieteicama ikvienam, tomēr īpaši rekomendēta cilvēkiem, kuriem saslimšana ar akūtām augšējo elpceļu infekcijām norit smagā formā un kuriem ir augsts komplikāciju risks, uzsver SPKC. Vakcinācijai var pieteikties pie sava ģimenes ārsta, ārstniecības iestādēs, vakcinācijas kabinetos vai portālā "manavakcina.lv".

Vakcināciju pret gripu un Covid-19 var saņemt vienā vakcinācijas reizē.

Veselība

Saskaņā ar ANO Bērnu tiesību konvencijas 24. panta 1. punktu valsts atzīst ikviena bērna tiesības uz visaugstvērtīgāko pieejamo veselības standartu. ANO Bērnu tiesību komiteja savos Konvencijas komentāros norāda, ka bērnu tiesības uz veselību ietver ne tikai laikus veiktus un atbilstošus profilaktiskus un veselību veicinošus pasākumus, bet arī tiesības augt un attīstīties tā, lai sasniegtu savu spēju maksimumu un dzīvotu apstākļos, kuri nodrošina visaugstvērtīgākos veselības standartus, informē Tiesībsarga birojā.