Ņemot vērā Covid-19 laikā "ielaisto" slimību apjomu, šogad varētu pieaugt medicīnisko izmeklējumu, tostarp laboratorisko izmeklējumu, pieprasījums, prognozē SIA "E.Gulbja laboratorija" pārstāvis Mikus Gavars.
Komentējot pagājušo gadu, Gavars sacīja, ka pēc Covid-19 pandēmijas izraisītās ārkārtas situācijas medicīnas nozarē, laboratorija varēja atgriezties pie stabilākas un prognozējamākas situācijas, kā arī normāla darba laika. Cita starpā jau pagājušajā gadā speciālisti varēja aktīvāk pievērsties ar Covid-19 nesaistītiem jautājumiem un laboratorijas attīstībai.
"Ļoti aktīvi strādājām pie inovāciju ieviešanas, tai skaitā dažādu procesu automatizācijas un digitalizācijas," norādīja Gavars, piebilstot, ka digitalizācija patlaban aktīvi notiek visā medicīnas nozarē un pandēmija šos procesus stimulēja.
Runājot par 2023.gadu, uzņēmuma pārstāvis minēja, ka sagaida izaicinošu gadu gan ļoti strauji pieaugošo izmaksu, gan potenciālās recesijas dēļ. Turklāt Covid laikā "ielaisto" citu slimību dēļ dažādas medicīniskās palīdzības apjoms varētu būt lielāks nekā ierasts.
Gavars uzsvēra, ka pieprasījuma kāpumu precīzi prognozēt nav iespējams, bet, ņemot vērā, ka iepriekšējos divus gadus bijusi apgrūtināta vai ierobežota medicīnas pakalpojumu pieejamība, potenciāli sagaidāms gan tādu pacientu pieaugums, kas regulāri profilaktiski pārbauda savu veselības stāvokli, gan dažādu slimību saasinājumi, tādēļ nepieciešamo izmeklējumu skaits un veidi varētu palielināties.
"E.Gulbja laboratorijas" apgrozījums 2021.gadā bija 76,7 miljoni eiro, kas ir par 88,4% vairāk nekā gadu iepriekš, bet peļņa pieauga trīs reizes līdz 20,036 miljoniem eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.
"E.Gulbja laboratorija" dibināta 1993.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 60 755 eiro. Uzņēmums pieder Birutai Banderei (26%), Didzim Gavaram (37%) un Egilam Gulbim (37%).