Piektdiena, 31.marts

redeem Atvars, Gvido

Lasi ērtāk format_size
arrow_right_alt Veselība

Portālā "manavakcina.lv" var pieteikties arī vakcinācijai pret sezonālo gripu

© Dmitrijs SUĻŽICS, F64 Photo Agency

No šodienas portālā "manavakcina.lv" iespējams pieteikties arī vakcinācijai pret sezonālo gripu, aģentūru LETA informējs Nacionālais veselības dienests (NVD).

Iedzīvotāji tiek aicināti vakcinēties pret gripu, lai pasargātu sevi no gripas izraisītām komplikācijām. Īpaši svarīgi tas ir cilvēkiem ar hroniskām slimībām, senioriem, bērniem un grūtniecēm, kā arī tiem cilvēkiem, kuri plāno saņemt plānveida veselības aprūpes pakalpojumus, piemēram, plānveida operāciju.

Pieteikties vakcinācijai var pie sava ģimenes ārsta, ārstniecības iestādēs vai portālā "manavakcina.lv". Portālā "manavakcina.lv" vakcinācijai var pieteikt arī savus bērnus un aizbilstamos.

Vienlaikus tāpat kā iepriekš portālā iespējams pieteikties arī vakcinācijai pret Covid-19. Abas vakcīnas var saņemt vienā vakcinācijas reizē.

NVD vērš uzmanību, ka iedzīvotājiem, kuri var saņemt valsts apmaksāto vakcināciju pret gripu, piesakoties vakcinācijai "manavakcina.lv", ir arī jāsazinās ar izvēlēto ārstniecības iestādi, lai noskaidrotu valsts apmaksāto gripas vakcīnu pieejamību konkrētajā brīdī. Tas nepieciešams, jo valsts apmaksāto vakcīnu pieejamība var mainīties atkarībā no pieprasījuma apjoma.

Plašāk par sevis pasargāšanu no saslimšanas, profilakses pasākumiem un vakcināciju var noskaidrot Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļa vietnē.