Svētdiena, 11.jūnijs

redeem Ingus, Mairis, Vidvuds

Lasi ērtāk format_size
arrow_right_alt Veselība

Ukrainas iedzīvotājiem zāļu iegādes izdevumus līdz gada beigām plāno segt pilnā apmērā

© Oksana Džadana/ F64

Saeima šodien nodeva izskatīšanai komisijās grozījumus Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā, kas paredz līdz gada beigām Ukrainas iedzīvotājiem zāļu un medicīnisko ierīču iegādes izdevumus segt pilnā apmērā.

Valdības virzītie grozījumi paredz izdevumus segt no kompensācijām piešķirtajiem līdzekļiem kā patvēruma meklētājiem un trūcīgām personām.

Kā skaidro Veselības ministrijā, līdz šim minētie izdevumi Ukrainas iedzīvotājiem tika segti līdz šī gada 23.augustam, kad beidzās noteiktais terminētais sešu mēnešu periods. Tā rezultātā no 24.augusta Ukrainas iedzīvotājiem kompensējamo zāļu un medicīnisko ierīču iegādes gadījumā būtu jāveic līdzmaksājums.

Tāpēc likumprojektā paredzētas izmaiņas, ka Ukrainas iedzīvotājiem līdz šī gada 31.decembrim zāļu un medicīnisko ierīču iegādes izdevumus segs pilnā apmērā no kompensācijai piešķirtajiem līdzekļiem - 50% un 75% kompensācijas apmēra gadījumā tiek piemērota 100% kompensācija.

Vienlaikus iegādes izdevumu segšana neattiecas uz gadījumiem, ja Ukrainas iedzīvotājam ir izrakstītas kompensējamo zāļu A sarakstā iekļautās nereferences zāles vai medicīniskās ierīces. Šādā gadījumā Ukrainas iedzīvotājs sedz starpību starp attiecīgās grupas nereferences un references zāļu vai medicīnisko ierīču aptiekas cenu (ar pievienotās vērtības nodokli).

Tāpat tas neattiecas uz gadījumiem, ja zāļu un medicīnisko ierīču individuālās kompensācijas gadījumā izrakstīto zāļu vai medicīnisko ierīču izmaksas pārsniedz 14 229 eiro, kā arī, ja ir izrakstītas kompensējamo zāļu M saraksta zāles.

Kā liecina informācija Nacionālā veselības dienesta mājaslapā, A sarakstā ir iekļauti līdzvērtīgas efektivitātes medikamenti, savukārt M sarakstā iekļautās zāles valsts kompensē bērniem līdz 24 mēnešu vecumam ar kompensācijas apmēru 50% un grūtniecēm un sievietēm līdz 70 pēcdzemdību perioda dienai ar kompensācijas apmēru 25%.