Vai vakcinētajiem rudenī atkal būs nepieciešams vakcinēties pret Covid-19?

© Mārtiņš Zilgalvis/F64

Veselības ministrs Daniels Pavļuts kanāla TV24 raidījumā "Dienas personība ar Veltu Puriņu" atbildējis, vai pret Covid-19 vakcinētajiem būs nepieciešams rudenī vakcinēties atkārtoti.

D. Pavļuts norāda, ka, ja rudenī būs jau pazīstamais vīrusa variants un izplatība nebūs pārāk strauja, tad, visticamāk, Veselības ministrija uzstājīgāk piedāvās vakcīnu tieši riska grupas cilvēkiem - gados vecākiem iedzīvotājiem un tiem, kam ir hroniskas saslimšanas.

"Es domāju, ka, visticamāk, vakcinācija rudenī būs brīvprātīga," norāda ministrs, tomēr atzīmē, ka, ja parādīsies jauns un bīstams paveids, tad, iespējams, būs nepieciešamība rīkot jaunu "vakcinācijas vilni".

Neatkarīgajai Nacionālā veselības dienesta Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Evija Štālberga skaidroja, ka Nacionālā veselības dienesta (NVD) Vakcinācijas projekta nodaļa savu darbību turpina līdz 2022. gada 30. jūnijam. Tas nozīmē, ka šī struktūra nu strādā pēdējās nedēļas.

Evija Štālberga skaidroja, ka Vakcinācijas nodaļas darba pienākumi, piemēram, Covid-19 vakcīnu plānošana, metodiskais atbalsts ārstniecības iestādēm vakcinācijas jautājumos, vakcinācijas datu analīze un prognozēšana, komunikācija par vakcināciju u.c., pakāpeniski tiek integrēti pārējā NVD un Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) struktūrā.

Veselība

Veselības nozares prioritātes nākamajam gadam ir apzinātas, taču, visticamāk, tās tiks salāgotas ar valdības prioritātēm drošības jautājumos, intervijā “Neatkarīgajai” uzsvēra veselības ministrs Hosams Abu Meri. Veselība ir būtisks valsts drošības jautājums, kam ir jāatvēl arī noteikts budžeta finansējums.

Svarīgākais