Austrumu slimnīca: Terapijas nodaļas tagad ir pārpildītas, kamēr Covid-19 nodaļās ir brīvas gultas

 
©Dmitrijs Suļžics/F64

Rīgas Austrumu slimnīcas piecās dažādās klīnikās ārstējas 184 Covid-19 pacienti, un Covid-19 gultu noslodze patlaban ir 65%, trešdien vēstīja LTV raidījums "Panorāma".

Viens uz izmeklējumu, otrs uz operāciju, trešais atpakaļ uz nodaļu. Šāda izmainīšanās pie liftiem “Gaiļezerā” ir regulāra. Neviens no viņiem nav Covid-19 pacients. Taču daudzi ir kritiskā stāvoklī. Ievesti novēloti, jo nav saņēmuši ārstēšanu tieši ilgstošās pandēmijas dēļ. Tagad pārpildītas ir terapijas nodaļas, kamēr Covid-19 nodaļās ir brīvas gultas. Omikrona variants tā nepļauj pacientus. Tā LTV korespondentes Aijas Kincas gatavotajā sižetā pastāstīja slimnīcas Bīstamo infekciju nodaļas vadītāja Inga Vikmane, norādot: "Slimības gaita ir vieglāka. Augsta temperatūra, netiek ar to galā. Vai stress un spriedze, ar ko netiek galā."

Vadības līmenī jau tiek modelēts, kā situācija var attīstīties nākamo četru nedēļu laikā. Prognozes nav iepriecinošas.

"Mēs paši varam iedomāties, ja vienlaikus saslimst 10-15 tūkstoši, tad arī 3%, kam nepieciešama hospitalizācija, ir liels skaits," pastāstīja slimnīcas ārstniecības direktore Ilze Pučkure.

Gultu skaits apzināts. Covid-19 pacientiem var atvēlēt 740 gultas. Jautājums - ko darīt ar personālu, ja mediķi sāks slimot vai nokļūs karantīnā. Cerība ir, ka tiks samazināts izolācijas dienu skaits. Bažas ir par intrahospitālu infekciju. Proti, ka omikrons var sākt izplatīties to pacientu vidū, kuri ir slimnīcās. Jau tiek dalītas maskas, lūdzot tās valkāt arī palātās.

Ja slimnīcas atkal pārpludinās Covid-19 pacienti, kā pirmos samazinās plānveida pakalpojumus, turpinot sniegt neatliekamo palīdzību.