Decembrī varētu sākt pret Covid-19 vakcinēt bērnus no 5 gadu vecuma

 
©Mārtiņš Zilgalvis/F64

Decembra beigās Latvijā pret Covid-19 varētu sākt vakcinēt arī bērnus no 5 gadu vecuma. Tā pēc Ministru kabineta sēdes prognozēja veselības ministrs Daniels Pavļuts (“Attīstībai/Par!”), vēsta lsm.lv.

Kā skaidroja veselības ministrs, Latvija bērnus no piecu gadu vecuma pret Covid 19 sāks vakcinēt tikai pēc attiecīga Eiropas Zāļu aģentūras lēmuma, kas esot sagaidāms šīs nedēļas beigās. Visticamāk, lēmums būs atbalstošs.

Pēc tam būs jāpasūta un jāpiegādā speciālās, bērniem domātās “BioNTech/Pfizer” ražotās vakcīnas "Comirnaty".

“Līdz ar to tas konkrētais datums par to, kad Latvijā būs pieejama vakcinācija bērniem no 5 līdz 11 gadiem, šobrīd nav precīzi atbildams. Bet to mēs centīsimies noskaidrot, un domājams, ka tās varētu būt decembra beigas,” pastāstīja Pavļuts.

Arī ekspertu ieskatā vakcinējamo vecuma grupas paplašināšana, iekļaujot bērnus no 5 gadu vecuma, būtu atbalstāma.

“Jo lielāka iedzīvotāju daļa ir neuzņēmīga pret infekciju vai imūna, jo mazākas iespējas vīrusam izplatīties un izraisīt smagus saslimšanas gadījumus,” skaidroja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologs Jurijs Perevoščikovs.

Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes asociētā profesore, epidemioloģe Liliāna Civjāne norādīja uz novērojumiem ASV, kur vakcinēti jau aptuveni 3 miljoni bērnu vecumā no 5 līdz 11 gadiem. Viņa uzsvēra -

bērniem šajā vecuma grupā blakņu ir krietni mazāk nekā pieaugušajiem.

“Tas, ko redz, - blaknes ir vidēja vecuma cilvēkiem, drusku mazāk veciem cilvēkiem, kuriem imūnsistēma jau ilgstoši strādājusi. Un mazāk nekā pieaugušajiem ir bērniem vecumā no 12 līdz 18 gadiem un maziem bērniem - vēl mazāk,” pastāstīja Civjāne.