Premjers pikts: Par 80 miljoniem eiro izveidotas tikai 120 Covid-19 gultas?

 
©Vladislavs Proškins/F64

Premjers Krišjānis Kariņš un finanšu ministrs Jānis Reirs šodien valdības sēdē no veselības nozares centās izzināt, kā tērēts Covid-19 gultu izveidei atvēlēto finansējumu. Veselības nozares skaidrojums valdības locekļus īsti nepārliecināja.

Saskaņā ar valdībā izskanējušo informāciju, pašlaik ir pieejamas vairāk nekā 500 Covid-19 gultas, kuras ir jau teju pilnībā aizņemtas. Veselības ministrija informācija liecina, ka Covid-19 pacientiem paredzēto gultasvietu noslodze divās slimnīcās pašlaik sasniedz 88%. Šīs nedēļas sākumā stacionāros bija aizņemti vidēji 72% Covid-19 pacientiem paredzēto gultu. Tostarp intensīvās terapijas gultasvietu noslodze ir vēl lielākā, sasniedzot 76%.

Ja situācija pasliktināsies, veselības nozare ir gatava atvērt jaunas Covid-19 gultas.

Salīdzinot ar gada sākumu, pieejamo gultas vietu skaits Covid-19 pacientiem ir palielinājies par 120. Jaunu Covid-19 gultas vietu izveidei valsts šogad ir piešķīrusi aptuveni 80 miljonus eiro.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts skaidro, ka slimnīcas gultas izveide nav tikai gulta un matracis. Šīs gultas ir aprīkotas ar daudzām medicīniskām ierīcēm, kas veido lielāko izmaksu daļu.

Nedēļas laikā par 20% ir palielināts Covid-19 gultu skaits - no 432 uz 504. Gultu skaits palielināts Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā, Jēkabpils reģionālajā slimnīcā, Rēzeknes un Jelgavas slimnīcās. Arī Ventspils slimnīcā sākta Covid-19 pacientu uzņemšana.Pašlaik augstākā gultasvietu noslodze ir Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (RAKUS) un Rēzeknes slimnīcā, sasniedzot 88%. Turklāt RAKUS ir aizņemti arī 73% no Covid-19 pacientiem paredzētajām intensīvās terapijas gultām.

Jēkabpils reģionālajā slimnīcā noslodze ir 71%, bet Vidzemes slimnīcā aizņemti 70% gultu, kas paredzēti ar Covid-19 inficētajiem pacientiem.