Cilvēki nesaprašanā, kam ticēt: 4 ārsti un 4 versijas par potēšanos pēc Covid-19 izslimošanas

 
©Dmitrijs Suļžics/F64

Vai saslimstot pēc pirmās potes pret Covid-19 ir jāsaņem otra pote? Kāda ģimene no četriem dažādiem mediķiem saņēmusi četras dažādas atbildes, arī maldinošas, vēsta lsm.lv

Karro ģimene pirmo "Pfizer"/"BioNTech" vakcīnas devu saņēma aprīļa beigās. Dažas dienas pirms otrās devas saņemšanas tests apstiprināja, ka gan Zane, gan Raivo inficējušies ar Covid-19 un saslimis arī abu zīdainis. "Ne tikai fiziski, bet arī emocionāli bija grūti, jo uz rokām bija zīdainis, kurš ir raudošs, kurš neguļ. Kurš ir pilnīgi ļengans," atceras Zane Karro.

Pēc slimošanas ģimene sāka interesēties, kad labāk saņemt otro Covid-19 vakcīnas devu.

"Šobrīd mums ir četras versijas. Un visas versijas ir piedāvājuši ārsti, ne jau mēs pie tantiņām ejam. Kas ir pareizais, īsti nav skaidrs. Visi kā viens teica, ka ir jānogaida, jo vēl bija versija, ka, ja mēs potēsim otro poti tūliņ pēc saslimšanas, tad mums tā jau tās antivielas ir augstas, tad vispār būs kosmosā," stāsta Karro ģimene.

Pretēji ieteikumam nogaidīt, ko saņēma Karro ģimene, Zavadska norādīja - jau pavasarī visiem, kas saskārās arī līdzīgu pieredzi, ieteikts doties pēc otrās devas tūlīt pēc pašizolācijas beigām. Un tā iesaka darīt joprojām.

"Šai konkrētajai ģimenei: tātad viņi saņēma pirmo devu. Pēc nepilna mēneša saslima, kas ir pielīdzināms tā kā otrai - otrreiz satikās ar antigēnu. Un šajā gadījumā nākamo sešu mēnešu laikā, ja viņi saņemtu vēl vienu devu, viņi iegūtu gan sertifikātu, gan arī patiesībā sev veiktu to balstvakcināciju, pēc kā tagad tik ļoti daudz cilvēku, piemēram, tiecas.

Šai ģimenei noteikti tuvākajā sezonā nav jādomā par trešo devu, lai vai kādi būtu viņu citi, teiksim, apstākļi vai slimība, vai kā savādāk,

skaidroja Zavadska.

Pat ja sanācis ilgāks pārtraukums, vakcinācija neesot jāsāk no sākuma. Savukārt tiem, kas pārslimojuši Covid-19 pirms vakcinācijas, ilgstošākai aizsardzībai pret atkārtotu saslimšanu pietiek ar vienu vakcīnas devu.