Līdz ar ierobežojumu mīkstināšanu un audzēkņu atgriešanos skolā pieaug risks inficēties ar gripu, un jau šobrīd ir paredzams, ka šī infekcija solās būt neprognozējama, atzīst Veselības centru apvienība.
Pagājušajā sezonā gripai nebija iespējas izplatīties, jo bija noteikti strikti pulcēšanās ierobežojumi, tika valkātas sejas aizsargmaskas un dezinficētas rokas. Šis rīcību kopums pasargāja ne tikai no Covid-19 infekcijas, bet arī neļāva gripas infekcijai izplatīties, un būtībā Latvijā ar to slimoja vien retais.
"Sabiedrībā šobrīd valda maldīgs uzskats, ka gripa varētu līdz mums neatnākt, diemžēl atgriešanās pie klātienes režīma nozīmē, ka gripas epidēmija ir neizbēgama un pret to pasargās tikai vakcīna. Šogad gripas sezona varētu būt īpaši neprognozējama un izraisīt dažādas komplikācijas, tādēļ ļoti aicinu iedzīvotājus būt atbildīgiem un tikpat aktīvi kā pagājušajā gadā pieteikties gripas vakcīnai visa vecuma grupu iedzīvotājus, bet jo īpaši seniorus, pacientus ar hroniskām saslimšanām," pauž infektoloģe, RSU asociētā profesore Dace Zavadska.
"Vakcinācijai pret gripu esam sagatavojušies un to uzsākuši. Pašlaik novērojumi rāda, ka interese par gripas vakcināciju, salīdzinot ar pērno gadu, ir daudzkārt mazinājusies. Rūpējamies, lai iedzīvotāji varētu ērti un savlaicīgi pieteikties vakcīnai elektroniskā vietnē un ceram uz iedzīvotāju apzinību savlaicīgi vakcinēties," situāciju raksturo VCA klientu servisa vadītāja Lolita Ķerve.
"Pasaules Veselības organizācija ir izveidojusi attiecīgu gripas vakcīnas kompozīciju šai sezonai, un mēs ceram, ka iedzīvotāji aktīvi vakcinēsies, jo mums jau gadiem ir pieredze un novērojumi, ka vakcīna aizsargā pret gripu un maksimāli ierobežo tās nekontrolētu izplatīšanos," teic Dace Zavadska.
Ieteicamākais laiks vakcinācijai pret gripu ir oktobris līdz pat novembrim, jo gripas vakcīna ir veidota tā, lai tā darbotos visu sezonu - tātad sešus mēnešus. Pīķa laiks parasti ir janvāris un februāris, kad iedzīvotājiem noteikti vajadzētu būt uzmanīgiem.