Uzzini, kuras iedzīvotāju grupas no šodienas poti pret gripu var saņemt bez maksas

 
©Dmitrijs Suļžics/F64

Saskaņā ar valdības lēmumu, pilnībā valsts apmaksātu vakcināciju pret sezonālo gripu turpmāk varēs saņemt plašāks iedzīvotāju loks

Ministru kabineta Vakcinācijas noteikumos izveidota jauna nodaļa "Valsts apmaksāta vakcinācija pret sezonālo gripu", kurā uzskaitītas visas personu grupas, kuras var saņemt valsts apmaksātu pretgripas vakcīnu, papildus grūtniecēm un bērniem līdz divu gadu vecumam, kam 100% valsts apmaksāta pretgripas vakcinācija jau tiek kompensēta.

Pilnībā valsts apmaksāta gripas vakcīna joprojām tiks veikta arī ārstniecības personām un sociālo aprūpes centru darbiniekiem un klientiem. Sākot ar šodienu, valsts apmaksātu vakcināciju pret gripu varēs saņemt seniori, kas ir vecāki par 65 gadiem, un personas ar hroniskām slimībām.

Arstniecības iestādes, kurām ir līgums ar Nacionālo veselības dienestu par pretgripas vakcinācijas veikšanu, sezonālās gripas izplatības laikā no 2021.gada 15.septembra līdz 2022.gada 1.maijam veiks no valsts budžeta līdzekļiem apmaksātu vakcināciju pret sezonālo gripu atbilstoši pieejamajam pretgripas vakcīnu apjomam arī bērniem vecumā no 24 mēnešiem līdz 18 gadiem ar hroniskām plaušu slimībām, ar hroniskām kardiovaskulārām slimībām neatkarīgi no to cēloņa, ar hroniskām vielmaiņas slimībām, ar hroniskām nieru slimībām, kā arī bērniem ar imūndeficītu.

Tāpat valsts apmaksāta vakcinācija pret gripu tiks veikta bērniem vecumā no divu gadu vecuma, kuri saņem imūnsupresīvu terapiju, kā arī bērniem, kuriem ilgstoši saņem terapiju ar "ac. acetylsalicylicum".

Valsts apmaksāta vakcinācija pret sezonālo gripu

Ārstniecības iestādes, kurām ir līgums ar Nacionālo veselības dienestu par pretgripas vakcinācijas veikšanu, sezonālās gripas izplatības laikā (no 2021. gada 15. septembra līdz 2022. gada 1. maijam) atbilstoši pieejamajam pretgripas vakcīnu apjomam veic to personu no valsts budžeta līdzekļiem apmaksātu vakcināciju pret sezonālo gripu, kas pieder šādām riska grupām:

*bērni vecumā no 6 līdz 23 mēnešiem (ieskaitot);

*bērni vecumā no 24 mēnešiem līdz 18 gadiem, kuri pieder pie šādām veselības riska grupām:

bērni ar hroniskām plaušu slimībām;
bērni ar hroniskām kardiovaskulārām slimībām neatkarīgi no to cēloņa;
bērni ar hroniskām vielmaiņas slimībām;
bērni ar hroniskām nieru slimībām;
bērni ar imūndeficītu;
bērni, kuri saņem imūnsupresīvu terapiju;
bērni, kuri ilgstoši saņem terapiju ar ac. acetylsalicylicum;


*grūtnieces;
*ārstniecības personas un ārstniecības atbalsta personas, kuras, pildot darba pienākumus, ir tuvā kontaktā ar pacientiem;
*ilgstošas sociālās aprūpes centru darbinieki, kuri, pildot darba pienākumus, ir tuvā kontaktā ar klientiem;
*ilgstošas sociālās aprūpes centru klienti;
*personas vecumā no 65 gadiem;
*pieaugušie, kuri pieder pie šādām veselības riska grupām:


personas ar hroniskām plaušu slimībām;
personas ar hroniskām kardiovaskulārām slimībām neatkarīgi no to cēloņa;
personas ar hroniskām vielmaiņas slimībām;
personas ar hroniskām nieru slimībām;
personas ar imūndeficītu;
personas, kuras saņem imūnsupresīvu terapiju;
personas ar psihiskām slimībām.