LAMPAS TIEŠRAIDE: 5 pārmaiņas veselības aprūpē pēc Covid-19

© Publicitātes foto

20. un 21.augustā, klātienē Cēsu pilsētvidē vai tiešsaistē un 38 kopā skatīšanās vietās visā Latvijā noris septītais Sarunu festivāls LAMPA.

Covid-19 ir bijis aktuālakais temats Latvijā un pasaulē. Lai arī pandēmijas ietekme ir pārliecinoši negatīva, katra krīze sevī slēpj daudz iespēju. Viena no šīm iespējām ir bijusi digitālo tehnoloģiju izmantošana, lai uzlabotu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību. Piemēram, lielu daļu klātienes vizīšu aizstāja telemedicīna, pacienti labprāt izmantoja digitālās terapijas piedāvātās iespējas, turklāt, mājas izrādījās ne vien ērtāka, bet arī drošāka vide pakalpojumu saņemšanai pandēmijas laikā.

Aizvadītā gada laikā digitālā veselība ir kļuvusi par īpaši aktuālu tēmu kā nozares, tā arī institucionālā līmenī: 1. Uzņēmumi aktīvāk kā jebkad iepriekš izstrādā jaunas tehnoloģijas veselības aprūpē; 2. Digitālās veselības biedrība palīdz uzlabot veselības aprūpes ekosistēmu; 3. Veselības ministrija ar partneriem aktīvi strādā pie digitālās veselības stratēģijas. Viss rāda, ka tuvojas veselības aprūpes digitālā revolūcija. Vai tiešām tā ir? Un kā tas ietekmēs mūs - potenciālos pakalpojuma saņēmējus?

Tiešraide publicēta sadarbībā ar LMT Viedtelevīziju.

Veselība

Pārmērīgi liels mazkustības laiks bērnībā palielina sistolisko asinsspiedienu, savukārt trīs stundas ikdienas fiziskās aktivitātes var mazināt šo risku, atsaucoties uz revolucionāru pētījumu, kas aptver bērnību līdz jaunam pieaugušo vecumam, vēsta scitechdaily.com.

Svarīgākais