Biedrība: Pieaudzis vakcinēties gatavo pedagogu skaits

 
©AFP/Scanpix/Leta

Analizējot pedagogu gatavību vakcinēties un salīdzinot datus janvāra sākumā un martā, secināts, ka Latvijā 83% aptaujāto skolu un pirmsskolu pieaudzis to pedagogu skaits, kuri ir gatavi vakcinēties, liecina Neatkarīgās izglītības biedrības apkopotie dati. 

Biedrība norādīja, ka ir virkne skolu, kurās vakcinēties gatavo skolotāju skaits ir divkāršojies un trīskāršojies.

Pēc biedrības sacītā, no gada sākuma pedagogi ir regulāri interesējušies par vakcinācijas procesu, vakcīnu pieejamību, iespēju vakcinēties kolektīvi darba vietā un citiem aspektiem. Tāpat skolu un pirmsskolu vadītāji, kā arī pedagogi ir interesējušies par platformu vai vietni, kurā būtu iespējama kolektīva pieteikšanās.

Analizējot katras skolas sniegto informāciju, biedrība secināja, ka ir novadi un pilsētas, kuros vakcinēties gatavo pedagogu skaits audzis 10% līdz 20% robežās, piemēram, Dobelē, Cēsīs, Ventspilī un citās pašvaldībās. Tāpat ir arī skolas, kurās vakcinēties gatavo pedagogu skaits ir dubultojies un trīskāršojies, piemēram, Jelgavā, Siguldā, Madonā, Tukumā.

Analizējot pedagogu gatavību vakcinēties reģionos, biedrība atklājusi, ka lielākā aktivitāte ir Vidzemē un Kurzemē, savukārt zemākā - Latgalē, tāpēc biedrība plāno vairāk uzrunāt tieši šī reģiona skolas un pedagogus.

Neatkarīgās izglītības biedrības valdes priekšsēdētāja Zane Ozola pauda gandarījumu par rezultātiem, jo, piemēram, pirmsskolās, kur janvāra sākumā vakcinēties bija gatavi 30% pedagogu, patlaban ir 70%. "Tas apliecina, ka informatīvajai kampaņai ir nozīme. Protams, tas nav tikai biedrības nopelns, jo mērķi var sasniegt tikai kopīgā darbā. Redzam, ka daudzas pašvaldības aktīvi iesaistās un aizvien nopietnāk pievēršas organizatoriskajiem jautājumiem. Esam gandarīti, ka arī Rīgā ir izveidota starpinstitūciju darbības koordinācijas grupa, lai īstenotu vakcinācijas procesu," viņa sacīja.

Lai sniegtu atbildes uz pedagogu jautājumiem un kliedētu dažādus mītus par vakcināciju, Neatkarīgā izglītības biedrība no 15.februāra īsteno akciju #pedagogivakcinējas. Akcijas laikā biedrība aptaujāja skolas par pedagogu gatavību vakcinēties. Aptaujā piedalījās 200 skolas un pirmsskolas no visas Latvijas (20% no tām bija pirmsskolas, 27% - pamatskolas, 39% - vidusskolas, 12% - mūzikas un mākslas skolas, bet 2% - speciālās skolas).

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!