Epidemiologs skaidro, vai vizieri ir tikpat efektīvi kā sejas maskas

© ZUMAPRESS.com/Scanpix/Leta

Sejas aizsargus jeb vizierus nevar uzskatīt par analogiem sejas aizsargmaskām, jo tie nav tikpat efektīvi, žurnālistiem sacīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Viņš skaidroja, ka vizieri jeb sejas ekrāni neveido slēgtu vidi un no malām ir atvērumi, tādējādi tas, ko cilvēks izelpo un ieelpo, nonāk gaisā brīvi un bez jebkādas blokādes. Savukārt maska neļauj pilieniem, kas izplatās caur muti vai degunu, nokļūt gaisā. "Arī starptautiski vizieris nav atzīts par vienlīdzīgu sejas aizsargmaskai," piebilda epidemiologs.

Vizieris ir drīzāk domāts kā papildu aizsardzības rīks papildu sejas aizsargmaskai augsta inficēšanās riska apstākļos, skaidroja Perevoščikovs.

Jau vēstīts, ka sakarā ar saslimstības ar Covid-19 pieaugumu valstī ir noteikta prasība valkāt sejas aizsargmaskas virknē publisko vietu, tostarp sabiedriskajā transportā un tirdzniecības vietās.

Veselība

Pārmērīgi liels mazkustības laiks bērnībā palielina sistolisko asinsspiedienu, savukārt trīs stundas ikdienas fiziskās aktivitātes var mazināt šo risku, atsaucoties uz revolucionāru pētījumu, kas aptver bērnību līdz jaunam pieaugušo vecumam, vēsta scitechdaily.com.

Svarīgākais