Pieminot Uhaņas ārstu, kas brīdināja par Covid-19 uzliesmojumu, Viļņā iestādīts ginks

© f64

Pieminot šā gada februārī mirušo Ķīnas ārstu Li Veņļanu no Uhaņas, kurš kā viens no pirmajiem tika brīdinājis par jaunā koronavīrusa uzliesmojumu, Viļņā līdzās Santaras klīnikas Infekcijas slimību centam iestādīts ginks.

Līdzās jaunajam kociņam atklāta plāksne, kurā izteikta pateicība Lietuvas mediķiem par darbu pirmā Covid-19 viļņa laikā un "visiem ārstiem, kuri pašaizliedzīgi cīnās par cilvēku veselību".

Ginku, kas saistās ar priekšstatiem par Ķīnas tradicionālo medicīnu, šonedēļ iestādīja Viļņas mērs Remiģijs Šimašus un Viļņas universitātes Santaras klīnikas ģenerāldirektors Felikss Jankevičs.

34 gadus vecais oftalmologs Li bija viens no nedaudzajiem Uhaņas ārstiem, kas pērn decembra nogalē brīdināja par vīrusa izplatīšanos pilsētā, taču tika nodēvēts par baumotāju un noklusināts.

Janvārī viņš pats inficējās ar jauno slimību un 7.februārī mira, bet trīs dienas pirms tam Ķīnas Augstākā tautas tiesa atzina, ka vairāki Uhaņas pilsoņi nav sodāmi par trauksmes celšanu, jo viņu izplatītās ziņas "nav bijušas pilnībā nepatiesas".

Pēc Li nāves visā Ķīnā uzvilnīja sašutums par valdības attieksmi pret Covid-19 krīzi un izskanēja aicinājumi pēc vārda brīvības, bet Ķīnas valdība atzina, ka Uhaņas policija rīkojusies nepareizi, viņu noklusinot.

Kā norādījis Šimašus, Li Veņļans pelnījis īpašu cieņu, jo viņam nācies cīnīties ne tikai pret vīrusu, bet arī pret Ķīnas valdības centieniem noklusēt patiesību.

Veselība

Kāds Latvijas uzņēmums jau ilgstoši izplata brošūras ar stāstiem par brīnumainu izārstēšanos, klātienes izbraukumos arī tirgojot reklamētos uztura bagātinātājus. Lai arī pirms gada Patērētāju tiesību aizsardzības centrs ir brīdinājis iedzīvotājus par šo maldinošo reklāmu, nekādu sodu uzņēmumam tā arī neuzlika un darbību neierobežoja, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums “De facto”.

Svarīgākais