Acis ir kā mūsu vizītkarte, kas spēj paust, kā mēs jūtamies gan emocionāli, gan fiziski. Acu zona ir arī tā, kur parasti tiek lietots visvairāk dekoratīvās kosmētikas, arī ūdensnoturīgās. Āda ap acīm ir jutīgāka un maigāka, tādēļ to vieglāk var ietekmēt nepareiza kosmētikas izvēle un neveselīga dzīvesveida sekas. Kā pareizi rūpēties par ādu ap acīm, lai izskatītos labi? Konsultē BENU Aptiekas skaistuma konsultante Natālija Gavriļčenko.
Āda ap acīm ir vismaigākā un visjutīgākā zona, skaidro N.Gavriļčenko. Šajā zonā nav tauku dziedzeru un dermas slānis ir ļoti plāns, tāpēc ātri zaudē elasticitāti mīmiskās slodzes un dehidratācijas dēļ, kā arī citu ārēju un iekšēju faktoru ietekmes rezultātā.
Kā pareizi kopt?
Pamatu pamats, kopjot ādu ap acīm, ir maiga attīrīšana un intensīva mitrināšana. Lietojot krēmu ādai ap acīm, tas ir maigi jāiemasē ar zeltnešiem apļveida kustībām, ievērojot Langera līnijas - virzienā no acs ārējā kaktiņa un iekšējo, nedaudz piepaceļot pie uzacs visaugstākās vietas.
Viens brīnumlīdzeklis, kas derētu visiem, šajā gadījumā nav iespējams, jo visi mēs esam dažādi un ādas tipi un stāvokļi atšķiras. Tāpēc kosmētikas līdzekļi ādas ap acīm kopšanai jāizvēlas atbilstoši savam ādas tipam un stāvoklim - piemēram, sausai vai taukainai ādai. Tāpat padomājam arī par jums aktuālajiem papildu efektiem, piemēram, cīņu ar pirmajām krunciņām, gaismu atstarojošiem elementiem - ādas izskata uzlabošanai, iedarbību tūskas mazināšanai un citiem.
Nenodariet maigajai ādai ap acīm pāri! Visbiežāk pieļautās kļūdas šajā gadījumā ir pārāk bieza krēma slāņa uzklāšana, paštaisītas maskas ar nezināmas izcelsmes sastāvdaļām, arī augļu un dārzeņu aplikācijas uz plakstiņiem. Esiet piesardzīgi un neļaujieties nepārdomātiem eksperimentiem!
Kā ar dekoratīvo kosmētiku?
Lietot dekoratīvo kosmētiku var, taču jāizvēlas produkti, kuri nekairina zonu ap acīm, uzsver skaistuma konsultante. Atcerieties, ka obligāti rūpīgi jānotīra visa dekoratīvā kosmētika, ko lietojat. Ja lietojat korektorus vai konsīlerus, jāņem vērā, ka tie sausina maigo ādu ap acīm. Tāpēc palutiniet zonu ap acīm ar mitrinošām maskām vai patčiem. Taču atcerieties - maskas, patčus un līdzīgus līdzekļus var lietot tad, ja tie ir pārbaudīti un nekairina ādu ap acīm.
Ja ir nepieciešams, droši var lietot ūdensnoturīgo kosmētiku, taču šeit vissvarīgākais būtu atcerēties par pienācīgu attīrīšanu. Tā jāveic ar līdzekli ūdensnoturīgās kosmētikas noņemšanai, jo tas palīdzēs daudz ātrāk noņemt kosmētiku un izvairīties no mehāniskiem kairinājumiem.
Maskas un kompreses
Bieži vien dzirdēts ieteikums ir zonai ap acīm uzlikt gurķa šķēlīti vai izlietotu tējas maisiņu. Taču skaistuma konsultante pret gurķu un tējas paciņu kompresēm ir skeptiska, jo mēs nekad nezinām, kas pievienots rūpnieciski ražotai tējai un kā audzēti veikalā pirktie gurķi. Turklāt āda ap acīm ir tik maiga un viegli kairināma! Tādēļ konsultante iesaka labāk neriskēt un lietot speciālus līdzekļus, kas domāti tieši šai zonai, lai izvairītos no alerģiskām reakcijām.
Lai panāktu labāku efektu, var lietot patčus, kas pirms tam paturēti ledusskapī durvju nodalījumā, kur nav pārāk vēss. Tāpat zonai ap acīm var izmantot ledus kubiņus, taču to pagatavošanai jāizmanto attīrīts ūdens vai nestipra zaļā tēja. Šādu ledus kubiņu var ietīt tīrā, maigā audumā un pamasēt ar to sejas ādu, taču nedrīkst koncentrēties uz vienu zonu ilgāk kā 1-2 minūtes. Tāpat nedrīkst spiest un pielietot spēku. Jābūt uzmanīgiem arī ar ārstniecisko augu uzlējumiem, jo, gribot kā labāk, var nodarīt sev pāri, piemēram, pārsausinot ādu ap acīm.
Ieteikums ik dienai
Sargājiet acu zonas ādu no laikapstākļu nelabvēlīgās ietekmes - vasarā lietojiet saulesbrilles, kas būs ieteicamas spožas saules gadījumā arī rudenī un ziemā.
Paturiet prātā - galvenie produkti ikdienas kopšanai acu zonai ir dekoratīvās kosmētikas noņēmējs un intensīvi mitrinošs krēms. Tāpat atcerieties par veselīgu miegu un pilnvērtīgu uzturu, jo nebūs jēgas cīnīties ar tūsku, lietojot kosmētiskos līdzekļus, ja regulāri vakarā ēdīsiet pārāk sāļus un pikantus ēdienus, neizgulēsieties un nerūpēsieties par vispārējo ādas veselību.