Epidemiologs skaidro datus par pacientiem, kuri izveseļojas no Covid-19

© f64

Pozitīva ziņa par Covid-19 epidēmiju no Slimību profilakses un kontroles centra ir par pacientiem, kuriem divos atkārtotajos testos vairs neuzrādās jaunais koronavīruss Covid-19. Epidemiologs Jurijs Perevoščikovs skaidro, kāpēc vēl oficiāli nav iespējams apstiprināt, ka viņi visi izveseļojušies.

Pozitīva ziņa par Covid-19 epidēmiju no Slimību profilakses un kontroles centra ir par pacientiem, kuriem divos atkārtotajos testos vairs neuzrādās jaunais koronavīruss Covid-19. Epidemiologs Jurijs Perevoščikovs skaidro, kāpēc vēl oficiāli nav iespējams apstiprināt, ka viņi visi izveseļojušies.

«Provizoriski mēs šos 16 pacientus varam uzskatīt par veseliem, tomēr, lai oficiāli atzītu par pilnībā veseliem, mums jāsaņem ārstējošā ģimenes ārsta atzinums, ka cilvēks ir vesels un ka viņam tiek noslēgta slimības lapa. Mēs pašlaik redzam pēc analīzēm, ka cilvēkiem divas reizes parādās negatīvs rezultāts,» situāciju skaidro Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Juris Perevoščikovs. Vēl 29 pacientiem vienu reizi veikts atkārtots Covid-19 izmeklējums un tas bijis negatīvs. Diemžēl 30 pacientiem ir divas reizes veiktas analīzes, bet abas reizes, lai arī cilvēkiem nav nekādu saslimšanas pazīmju, vīruss analīzēs joprojām uzrādās.

Tāpēc tikmēr, kamēr nav saņemta galīgā atbilde no ģimenes ārstiem, pacientus oficiāli vēl uzskata par Covid-19 pacientiem, un statistikā ir reģistrēts tikais viens cilvēks, kas izveseļojies no Covid-19.

Līdz otrdienai saslimšana ar Covid-19 bija apstiprināta 548 cilvēkiem, bet slimnīcā ārstējās 41 pacienti, smagā stāvoklī trīs. Fakti, kas liecina, ka Covid-19 neizplatās strauji, ir katru diennakti reģistrētie jaunie gadījumi, piemēram, pirmdien tie bija deviņi, kas, salīdzinot ar aizvadīto nedēļu, ir mazāk, saglabājoties lielam izmeklējumu skaitam. Jauni inficēšanās gadījumi nav atklāti nevienā sociālās aprūpes centrā (pārbaudīti kopumā desmit), bet vēl viens Covid-19 inficētais atklāts patversmē Zilais krusts. Epidemioloģiskajā uzraudzībā kopumā ir 2500 cilvēki.

«Dati liecina par stabilizāciju - visādā ziņā situācija nepasliktinās. Uzskatu, ka par to jāpasakās ierobežojošajiem pasākumiem, kas tika ieviesti uzreiz ar ārkārtējās situācijas izsludināšanu, gan plašu testēšanu,» norāda J. Perevoščikovs. «Mēs izskatāmies krietni labāk nekā citas Eiropas Savienības valstis.» Tomēr neraugoties uz šīm pozitīvajām ziņām, epidemiologs iesaka ārkārtas situāciju pagarināt vēl vismaz uz trim nedēļām un turpināt arī stingru infekcijas uzraudzību. Pēc epidemiologa domām, pašlaik nedrīkst pārtraukt ierobežojumus, tāpēc arī jāsaglabā ārkārtas situācija.

Pēc epidemiologa domām, ārkārtas situāciju Covid-19 epidēmijas dēļ vajadzētu pagarināt vēl vismaz uz trim nedēļām. Valdība otrdienas ārkārtas sēdē vienojās ārkārtas situāciju pagarināt līdz 12. maijam.

***

Aktuālais par Covid-19

Līdz 6. aprīlim veikti 21 453 Covid-19 testi

Pozitīvas Covid-19 analīzes 542 cilvēkiem jeb 2,6% no visiem testētajiem

44 saslimušie ārstējas slimnīcā, no tiem 39 ir vidējā saslimstības gaita, pieci ir smagā stāvoklī, trim no šiem pacientiem nepieciešama mākslīgā plaušu elpināšana

Nāves gadījumi

Oficiāli 1 pacienta nāves gadījums ir saistāms ar Covid-19 (99 gadus vecā paciente), savukārt otram mirušajam pacientam ar Covid-19 (no patversmes Zilais krusts) nāve tomēr netiek saistīta ar koronavīrusu. Epidemiologi lūguši arī PVO ekspertu konsultāciju

Izveseļojušies

16 cilvēkiem divi atkārtotie Covid-19 testi bija negatīvi, vīruss vairs nav parādījies. Šos pacientus provizoriski var uzskatīt par veseliem, tomēr gala slēdziens jāsniedz ģimenes ārstam, kas ir ārstējošais ārsts un kuram ir tiesības noslēgt slimības lapu. Tikai pēc tam Slimību profilakses un kontroles centrs apstiprinās izveseļošanos

Avots: Neatkarīgā pēc SPKC informācijas

Veselība

Jauns pētījums ir apstiprinājis, ka dzimumorgānu herpes ir visizplatītākā seksuāli transmisīvā slimība (STS) pasaulē, kas nav ārstējama un pavada saslimušo visa atlikušā mūža garumā, vēsta “The Science Alert”.

Svarīgākais