Kādi ir "Covid-19" simptomi, salīdzinājumā ar apaukstēšanos, gripu un alerģiju?

© EMPICS Entertainment/SCANPIX/LETA

Kā populārākie koronavīrusa simptomi tiek nosaukti drudzis, sauss klepus un apgrūtināta elpošana. "Business Insider" salīdzina, kā šie simptomi atšķiras no apaukstēšanās, gripas un alerģijām.

"Covid-19" gadījumā kā galvenie simptomi izšķirama paaugstināta ķermeņa temperatūra, sauss klepuss un apgrūtināta elpošana. Nereti vīrusa simptomi var izpausties arī kā galvas un ķermeņa sāpes, sāpošs kakls un nogurums. retāk koronavīrusa gadījumos novērota caureja un iesnas. Koronavīrusam nav raksturīga šķaudīšana.

Saaukstēšanās gadījumā vispirms simptiomi izpaužas kā ķermeņa sāpes un sāpošs kakls, itekošs deguns un šķaudīšana. Saaukstēšanās gadījumā nav apgrūtināta elpošana un caurejas. Tāpat reti būs jūtamas galvassāpes.

Gripas simptomi ir vislīdzīgākie jaunajam koronavīrusam, taču atšķiras ar to, ka tās laikā nav apgrūtināta elpošana.

Alerģijas no koronavīrusa atšķirt ir visvieglāk, jo tām raksturīgs tekošs deguns un šķaudīšana. Alerģiju gadījumā cilvēkam nebūs galvas un ķermeņa sāpju, kā arī sāpoša kakla.

Jau vēstīts, ka līdz šim Latvijā kopumā izmeklētas 408 personas ar aizdomām par Covid-19 infekciju un apstiprināti 17 Covid-19 infekcijas gadījumi.

Kā ziņots, šodien visā Latvijā spēkā stājas ierobežojumi, kas noteikti ar valstī izsludināto ārkārtējo situāciju. Ārkārtējā situācija valstī izsludināta saistībā ar Covid-19 izplatību un būs spēkā līdz 14.aprīlim ar mērķi ierobežot infekcijas izplatību.

Tikmēr visā pasaulē Covid-19 gadījumu skaits 114 valstīs pārsniedzis 118 000, un no šīs slimības miruši vairāk nekā 4200 cilvēku, liecina Pasaules Veselības organizācijas (PVO) dati.

PVO ģenerāldirektors Tedross Adhanoms Gebreiesuss 11.martā paziņoja, ka jaunā koronavīrusa uzliesmojums sasniedzis globālas pandēmijas līmeni.

Veselība

Lundas universitātes Zviedrijā eksperti pētījuši dažādu saldumu veidu ietekmi uz risku saslimt ar sirds un asinsvadu slimībām. Darba rezultāti tika publicēti žurnālā “Frontiers in Public Health”.

Svarīgākais