VIDEO: Vai ēteriskās eļļas var būt bīstamas

© Postimees Grupp/Scanpix Baltics

Arvien biežāk parādās informācija par gadījumiem, kad cilvēki ēteriskās eļļas lieto neatbilstoši noteikumiem. Daļa no tiem beidzas pat ar nonākšanu mediķu aprūpē, vēstīja raidījums "Bez Tabu".

“Veselības centra 4” dermatoloģe Tatjana Ļiņova informē, ka ēteriskās eļļas neārstē, bet gan samazina simptomu smagumu.

ASV reģistrēti gadījumi, kad pēc ēteriskās eļļas uzsmērēšanas uz ādas vai iedzeršanas cilvēki nonāk slimnīcā. Visbiežāk sākas krampji, kuņģa, aknu vai nieru problēmas, tiek neatgriezeniski bojāti dažādi iekšējie orgāni. “Ēteriskās eļļas var izraisīt kairinājumu, smagākos gadījumos - arī apdegumus,” stāsta ārste.

Ēterisko eļļu klāsts ir gana plašs, tāpēc ir viegli iegādāties analogu. Veselības inspekcijas pārstāve Maija Rumpetere norāda, ka būtiski pievērst uzmanību marķējumam. Obligāti jābūt norādītiem brīdinājumiem latviešu valodā par eļļas iedarbību.

Aromterapeite Inga Nemše atklāj, ka viens ēteriskās eļļas piliens ir līdzvērtīgs aptuveni spainim attiecīgā auga drogas. Tāpēc pareiza lietošana ir ļoti svarīga. Aromterapeite norāda, ka ēterisko eļļu var lietot, uzpilinot uz vates un noliekot blakus, tāpat var izmantot aromlampas vai difūzerus.

Avots

Veselība

Bērnu paliatīvās aprūpes pakalpojumi Latvijā netiek nodrošināti vienlīdzīgi pilsētās un reģionos visā Latvijā, secinājusi Veselības ministrija (VM) Ministru kabineta atbildes vēstules projektā Tiesībsargam par bērnu paliatīvās aprūpes normatīvo regulējumu.

Svarīgākais