Bērnu slimnīcā bez maksas iespējams saņemt vakcināciju pret ērču encefalītu

 
©Dmitrijs Suļžics/ F64 Photo Agency

Šobrīd Bērnu slimnīcā norit klīnisks pētījums, kura ietvaros bez maksas ir iespējams saņemt pamata vakcināciju pret ērču encefalītu - pirmās trīs devas, kas pasargās no saslimšanas līdz pirmajai revakcinācijai, liecina informācija slimnīcas mājaslapā.

Ērču encefalīts ir bīstama vīrusa infekcija, ko pārnēsā sīki kukaiņi - ērces un šī infekcija izpaužas kā smadzeņu iekaisums. Pētījumā tiek izmantotas tās pašas licencētas un ikdienā jau gadu desmitiem droši un efektīvi lietotās vakcīnas, ko jūs saņemtu pie sava ģimenes ārsta vai vakcinācijas speciālista. Pētījuma mērķis ir izpētīt imunitātes mērogu un nianses pēc vakcinācijas ar specifiska antivielu Neitralizācijas testa palīdzību, ko veiksim Austrijā. Diemžēl Latvijā šāda tests nav pieejams. Tādejādi, klīniskā pētījuma laikā Jūsu bērns ne tikai saņems vakcināciju pret ērču encefalītu, bet Jūs arī uzzināsiet kāds ir viņa aizsardzības līmenis pret saslimšanu.

Paredzamais pētījuma laiks ir aptuveni 4 gadi, kuru laikā tiks veikti vairāki nelieli asins paraugi, lai novērtētu imunitāti pret ērču encefalītu. Nav paredzēti nekādi riski vai problēmas pētījuma dalībniekiem. Pētījumu koordinē Rīgas Stradiņa universitāte un tas ir saņēmis Ētikas komitejas un Zāļu valsts aģentūras atļaujas.

"Pētījumā piedalīties aicinām pusaudžus, kuri ir 12-15 gadus veci, un nav iepriekš dzīvē slimojuši ar ērču encefalītu un nekad nav bijuši pret to vakcinēti. Tiek atlīdzināti transporta izdevumi, ja dzīvojiet ārpus Rīgas. Ja paziņu lokā ir seniori, vismaz 60 gadus veci, arī viņiem ir iespēja piedalīties," teikts informatīvajā paziņojumā.

Ja vēlaties uzzināt vairāk par pētījumu vai pieteikt sava bērna dalību, lūdzu sazināties ar koordinatori Daci Bantausku e-pastā dace.bantauska@rsu.lv