Gripas sezona klāt! Latvijai piegādās 135 000 pretgripas vakcīnu devu

 
©Kaspars Krafts/F64 Photo Agency

Šajā sezonā Latvijai kopumā tiks piegādāti 135 000 pretgripas vakcīnu devu, kas par 45% pārsniedz 2018.gada laikā Latvijā realizēto pretgripas vakcīnu devas apjomu, informēja Zāļu valsts aģentūras pārstāve Dita Okmane.

Šobrīd Latvijas tirgū ir pieejami 95 000 pretgripas vakcīnu devu, norādīja Okmane.

Kopumā Latvijas Zāļu reģistrā iekļautas trīs pretgripas vakcīnas: "Fluarix Tetra suspensija injekcijām pilnšļircē", "Influvac Tetra suspensija injekcijām pilnšļircē", kas ir iekļautas kompensējamo zāļu sarakstā (KZS) kā references zāles, un "VaxigripTetra suspensija injekcijām pilnšļircē", kas arī ir iekļauta KZS, uzsvēra Okmane.

Neviens no pieejamo pretgripas vakcīnu reģistrācijas apliecības īpašniekiem nav paziņojis par iespējamiem piegādes pārtraukumiem tuvāko divu mēnešu laikā, norādīja Okmane.

Viņa uzsvēra, ka katru gadu pieaug realizēto gripas vakcīnu devu apjoms, piemēram, 2017.gadā par 51%, bet pērn - par 20%, kas nozīmē, ka cilvēki kļūst atbildīgāki un veic vakcinēšanos.

Jau ziņots, ka oktobra sākumā Slimību profilakses un kontroles centrs reģistrējis pirmos gripas saslimšanas gadījumus, lai gan kopumā gripas intensitāte Latvijā ir ļoti zema, aģentūru LETA informēja centra komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Arāja.