Pēc 30 minūšu ilgas cīņas mediķi atdzīvina vīrieti, kuram apstājusies sirdsdarbība
 
©Vladislavs Proškins/ F64 Photo Agency

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests informē, ka mediķiem izdevies atdzīvināt vīrieti, kuram darbavietā apstājusies sirdsdarbība.

Mediķi informē, ka 12.martā kādu vīrieti spēka gados pēkšņas sāpes pārņēma darbavietā. Nekavējoties aizsteidzās tuvākā dienesta brigāde, drīz pēc tam Operatīvās vadības centrs palīgā nosūtīja arī intensīvās terapijas brigādi. Mediķu klātbūtnē vīrietis pārstāja elpot, apstājās sirdsdarbība. Pēc vairāk nekā 30 minūšu ilgas cīņas par dzīvību vīrietim atjaunojās elpošana un sirdsdarbība, un viņš ārsta uzraudzībā nogādāts slimnīcā ar aizdomām par infarktu.

Savukārt dienas vidū mediķi atdzīvināja kādu kundzi gados, kuru skāra infarkts. Sievietei savās mājās pēkšņi pasliktinājās pašsajūta, sākās žņaudzošas, plēsošas sāpes aiz krūšu kaula. Izsaukumā nekavējoties tika nosūtīti mediķi - šoreiz tā izrādījās mūsu Vidzemes reģiona brigāde. Viņi atradās notikuma vietai vistuvāk, jo tik tikko galvaspilsētas klīnikā no Limbažiem bija nogādājuši smagi slimu pacientu. Vienlaikus palīgā steidzās arī reanimācijas brigāde. Stāvoklis bija smags. Uzsākot palīdzības sniegšanu, mediķu klātbūtnē sievietei iestājās klīniskā nāve. Pēc ilgiem pūliņiem reanimācijas pasākumi bija veiksmīgi un paciente smagā, bet stabilā stāvoklī, pie samaņas nogādāta slimnīcā.

Tāpat no klīniskās nāves brigādes mediķi atdzīvināja vīrieti. Kungs sūdzējās par spēcīgām sāpēm aiz krūšu kaula, un pacienta radinieki izsauca brigādi. Uzsākot palīdzības sniegšanu, mediķu klātbūtnē vīrietim iestājās klīniskā nāve. Nekavējoties tika uzsākti reanimācijas pasākumi, kas bija veiksmīgi. Vīrietis tika nogādāts slimnīcā ar aizdomām par infarktu. Par vīrieša dzīvību cīnījās divas mediķu brigādes, tostarp arī ārsta speciālista brigāde.

Kopumā 12.marta diennaktī dienesta brigādes devās 961 izsaukumā.