IZMĒĢINI! Radīta viktorīnas tipa datorspēle par veselības jautājumiem

© Dāvis Ūlands, F64 Photo Agency

«Lai mainītu daudzas nevēlamās situācijas, kurās nonāk mūsu pacienti, ikvienam ir jāsāk ar pamatiem – ar interesi par sevi un savu veselību, un, lai to vairotu, mums jādodas pretī pa taku, uz kuras visbiežāk sastopam jauno – Z paaudzi – interneta paaudzi, un tas ir e-vidē,» atzīst ģimenes ārste Linda Šauriņa.

Izmantojot tehnoloģijas, ir radīta viktorīnas tipa datorspēle par veselības jautājumiem Veselībnieks. Tā ir viktorīnas tipa datorspēle, kas desmit tematiskās sadaļās ietver 450 ārstu sagatavotus jautājumus. Tie ir jautājumi par cilvēka ķermeņi, par veselīgiem paradumiem, veselīga uztura niansēm, par dažādām slimībām un to, kā no tām varētu izvairīties. Spēli izmēģinājušo uzmanību piesaistīja tieši tie jautājumi un atbildes, kurās ielikta spēles autoru asprātība un aicinājums diskutēt. «Ceram, ka spēle palīdzēs bērnos radīt interesi par pamatjautājumiem, kā darbojas organisms, kas nepieciešams, lai tas būtu vesels, kā palīdzēt, kad gadās saslimt,» saka ģimenes ārste. «Medicīna ir bezgala plašs lauks, spēle nav visaptveroša, bet ceram, ka tā raisīs sarunas, aicinās uzdot jautājumus vecākiem un skolotājiem, kopīgi meklēt un atrast pareizās atbildes, raisīs sacensību garu un vēlmi iepazīt arī vēl neapjausto.»

Spēles idejas autori ir veselības uzņēmumu grupa Repharm, saturu izstrādājuši ārsti, dizaina un tehnisko risinājumu - speciālistu komanda no Ekonomikas un kultūras augstskolas. «Uzskatu, ka esam radījuši noderīgu rīku - veselības datorspēli skolēniem, un ceram uz vecāku, pedagogu un arī veselības aprūpes institūciju ieinteresētību veselības pratības aktualizēšanā un veicināšanā,» saka arī Repharm ģenerāldirektors Dins Šmits. Spēle ir pieejama zīmola mājaslapā www.menessaptieka.lv.

Veselība

Lai nodrošinātu Zāļu valsts aģentūras (ZVA) veikto licencēšanas procesu nepārtrauktību, valdība šodien atbalstīja Veselības ministrijas (VM) priekšlikumu līdz jaunās farmaceitiskās darbības licencēšanas kārtības izdošanai pārapstiprināt līdzšinējos noteikumus, tos pielāgojot esošajai situācijai. Jaunais regulējums pašreiz ir izstrādes stadijā, tāpēc tā tapšanā vēl nepieciešama nozares pārstāvju iesaiste, norāda VM.

Svarīgākais