Zināšanai grūtniecēm - gaisa piesārņojums nonāk arī placentā

© depositphotos.com

Ja grūtniece ieelpo sīkās oglekļa daļiņas, kas izdalās, sadegot fosilajai degvielai, tās nonāk asinsritē un var nokļūt līdz placentai – pie šāda secinājuma nonākuši Londonas Karalienes Marijas universitātes zinātnieki, informē CBS News .

Pagaidām nav zināms, vai šīs daļiņas var nokļūt arī auglī, taču pietiek ar nonākšanu placentā, lai atstātu nelabvēlīgu iespaidu uz topošā bērniņa veselību. Pētītas tika piecas sievietes, kurām bija nozīmēts plānveida ķeizargrieziens, visas bija nesmēķētājas un bez grūtniecības sarežģījumiem. Pēc bērnu piedzimšanas zinātnieki analizēja placentas, meklējot specifiskas imūnšūnas - placentas makrofāgus, kuru uzdevums ir aprīt kaitīgās baktērijas, piesārņojuma daļiņas u.c. Lielāko daļu oglekļa daļiņu būtu jāaprij elpceļu makofāgiem, tomēr atklājās, ka zināms daudzums nonāk arī līdz placentas makrofāgiem. Šis atklājums sasaucas ar iepriekšējo pētījumu datiem, kas saista gaisa piesārņojumu ar priekšlaicīgām dzemdībām, jaundzimušo nepietiekamu svaru un plaušu slimībām bērniem. Jau agrāk bija zināms, ka sievietēm, kuras dzīvo pilsētās ar augstu gaisa piesārņojumu, ir biežāki grūtniecības sarežģījumi.

Veselība

Kad tauta varēs saprast, kā strādā jaunā zāļu cenu sistēma; kāpēc valsts pilnībā nekompensēja slimā Gabriela ārstēšanu; kādā stadijā ir iespējamie Ārstniecības vai citu likumu grozījumi, kas skar Latvijas pilsoņus, kuri dzīvo ārvalstīs, gūst tur ienākumus un brauc ārstēties uz Latviju, šeit nemaksā neko vai maksā krietni mazāk, lai gan neveic šeit nekādu sociālo ieguldījumu; vai lielajās valsts slimnīcās tiks mazināta birokrātija un štata vietas – intervijas turpinājums ar veselības ministru Hosamu Abu Meri (“Jaunā vienotība”).

Svarīgākais